گزارش جدید از کسری بودجه امریکا
کرونا دولت ترامپ را بدهکارتر کرد

کسری بودجه امریکا در 11 ماه ابتدایی سال مالی میلادی کنونی به رکورد تاریخی 3 تریلیون دلار رسیده است.

  • کد خبر: 333
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 23 شهريور 1399 - 17:33

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، سی‌‌ان‌بی‌اس نیوز در گزارشی (لینک) نوشت: وزارت خزانه‌داری امریکا اعلام کرد کسری بودجه امریکا در 11 ماه ابتدایی سال مالی کنونی به رکورد تاریخی 3 تریلیون دلار رسید.

این حجم از کسری بودجه ناشی از هزینه‌کردهای عظیم دولت امریکا برای کاهش تاثیرات منفی رکود اقتصادی تحت تاثیر پاندمی کرونا است. این رکود اقتصادی میلیون‌ها شغل را در امریکا از بین برده است.

کسری بودجه از ابتدای اکتبر تا انتهای آگوست حدود 2 برابر رکود 11 ماهه قبلی شد. رکورد قبلی 1.7 میلیارد دلار کسری بودجه در 11 ماه ابتدای سال مالی 2009 بود. در آن زمان دولت حجم بزرگی از پول را برای بیرون آوردن اقتصاد امریکا از بحران مالی 2008 به کار گرفت.

گزارش‌هایی که با آن اقتصاد جهان را رصد کردیم:

در حالی که یک ماه از سال مالی 2020 باقی مانده است (این سال در 30 سپتامبر 2020 به پایان می‌رسد) کسری بودجه کامل این سال مالی حتی می‌تواند از این هم بیشتر شود. دفتر بودجه کنگره امریکا پیش‌بینی کرد کسری بودجه امریکا امسال به رکورد بی‌سابقه 3.3 تریلیون دلار برسد. اما در برخی از مواقع دولت در ماه سپتامبر با مازاد بودجه روبرو می‌شود بنابراین امکان آن وجود دارد که در نهایت سال مالی 2020 با کسری بودجه زیر 3 تریلیون دلار بسته شود.

خواندن آن را از دست ندهیم:

سال گذشته کسری بودجه امریکا 984 میلیارد دلار شده بود. رکورد قبلی کسری بودجه در یک سال مالی مربوط به سال 2009 بود که در آن کسری بودجه به 1.4 میلیارد دلار رسید.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف