اقدامات بیمه‌ سلامت با وزارت بهداشت
تاثیرات کرونا | زمان ارزیابی متقاضیان بیمه کاهش یافت

زمان ارزیابی وسع متقاضیان بیمه سلامت در دوران کرونا، از یک ماه به یک روز کاهش یافته است.

  • کد خبر: 337
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 24 شهريور 1399 - 11:34

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، محمد هاشمی، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بیمه سلامت در گفتگو با خبرگزاری مهر عنوان کرد: انجام ارزیابی وسع* برای متقاضیان بیمه سلامت در شرایط عادی به یک ماه زمان نیاز دارد که در دوران کرونا این زمان به یک روز کاهش یافته است، زیرا مدت زمان بستری این بیماران 6 تا 14 روز است.

وی با عنوان این مطلب که انجام ارزیابی وسع* بر عهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، ادامه داد: با توجه به شرایط کرونا، هر فردی که از قبل بیمه نبوده بر اساس تشخیص پزشک و در صورت ابتلا به کرونا، مجاز به استفاده از بیمه سلامت بوده و ارزیابی وسع* فرد متقاضی در یک روز انجام می‌شود.

هاشمی با اشاره به اینکه سی تی اسکن تحت پوشش بیمه سلامت است، گفت: 90 درصد هزینه‌های بیماران کرونا در بخش بستری با تعرفه دولتی و 70 درصد هزینه سرپایی توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود.

* ارزیابی وسع به معنای بررسی و تعیین وضعیت دارایی و درآمدی خانوار به‌منظور تعیین استحقاق و میزان برخورداری از یارانه دولت جهت حق بیمه سلامت است. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این ارزیابی را براساس قانون برنامه ششم توسعه برای هدفمند کردن یارانه‌ها و شناسایی و کمک به افراد کم‌بضاعت برای برخورداری از یارانه دولت در پرداخت حق بیمه برای قرار گرفتن تحت پوشش بیمه پایه سلامت صورت می‌گیرد (منبع: سازمان بیمه سلامت).

فعالیت های مشترک بیمه سلامت و وزارت بهداشت

همچنین براساس گزارش سازمان بیمه سلامت، محمدرضا میرزایی، مدیرکل دفتر خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت در خصوص اقدامات حوزه سلامت در زمان شیوع ویروس کرونا (لینک) گفت: بهره گیری از توان پزشکان شاغل سازمان در واحد 1666 به صورت شبانه روزی با پاسخگویی تلفنی به مردم در خصوص بررسی علائم و راههای پیشگیری و معرفی نزدیکترین مراکز درمانی به مردم، همکاری با وزارت بهداشت در جهت تشکیل مراكز 16 ساعته که با همکاری پزشکان شاغل در برنامه بیمه روستائی به مردم خدمات رسانی انجام داده اند، نمونه ای از فعالیت های انجام شده است.

به گفته وی راه اندازی مرکز پاسخگویی 4030 با بهره گیری از توان کارشناسان پرستاری، تهیه پیش نویس چک لیست پایش کرونا جهت نظارت بر نحوه عملکرد واحد های مجری  و پایش از استان مازندران در مقابله با ویروس کووید 19 از نمونه های دیگر فعالیت های بیمه سلامت است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف