میزان درخواست تسهیلات قزوینی‌ها
پرداخت وام کرونا در قزوین به 115 میلیارد تومان رسید

از ابتدای شروع طرح مقابله با کرونا برای مشاغل و کسبو‌کارهای آسیب دیده تاکنون، 115 میلیارد و 700 میلیون تومان در قزوین تسهیلات پرداخت شد.

  • کد خبر: 340
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 24 شهريور 1399 - 13:53

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، رضا گروسی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین درباره تسهیلات کرونایی در این استان گفت: تاکنون 19 هزار و 820 پرونده در سامانه کارا برای دریافت تسهیلات کرونا با 28 هزار و 175 نفر اشتغال ثبت نام کرده‌اند.

به گفته گروسی این تعداد پرونده، 260 میلیارد تومان تسهیلات درخواست کرده‌اند که تاکنون 115 میلیارد و 700 میلیون تومان پرداخت شده است و بانک‌های سپه، ملی و ملت بیشترین پرداختی‌ها را داشته‌اند.پرداخت تسهیلات به 14 رسته شغلی مصوب صورت می‌گیرد. تاکنون بیشترین میزان پرداختی به مجتمع‌های فرهنگی، آموزشی و رسانه ای و شرکت حمل و نقل عمومی برون‌ شهری و درون شهری صورت گرفته و در سایر بخش‌ها از قبیل کشاورزی نیز پرداخت تسهیلات انجام شده است. برخی برآوردها نشان می‌دهد تاسیسات و واحدهای گردشگری استان قزوین پس از شیوع کرونا 900 میلیارد ریال خسارت و ضرر و زیان دیده‌اند.

پیش‌تر تازه ترین وضعیت پرداختی تسهیلات کرونایی شهرستان گناباد را گزارش کرده بود. سامانه کارا (لینک) برای ثبت نام مشاغل آسیب دیده از کرونا همچنان فعال است و متقاضیان می‌توانند برای ثبت نام به آن مراجعه کنند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف