در نخستین جلسه کارگروه اقتصادی کرونا به ریاست محسن رضایی تصویب شد
تمدید زمان ثبت‌نام وام ودیعه مسکن تا پایان آذر ماه

زمان ثبت نام وام ودیعه مسکن برای متقاضیان این وام تا پایان آذرماه امسال تمدید شد.

  • کد خبر: 3552
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 15 شهريور 1400 - 16:55

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (کرونومی) در چهل و نهمین جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا که به ریاست دکتر محسن رضایی، معاون اقتصادی رییس جمهوری برگزار شد، پیشنهاد وزارت مسکن و شهرسازی برای تمدید زمان ثبت نام وام ودیعه مسکن به تصویب رسید.

بر این اساس متقاضیان دریافت این وام تا پایان آذرماه مهلت دارند که برای دریافت این وام در سامانه جامع اقدام ملی مسکن (https://tem.mrud.ir/) ثبت نام کنند.

پیش از این زمان مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن تا پایان شهریور ماه امسال بود.

 

چه کسانی می‌توانند ثبت‌نام کنند؟ 

مستاجران مشمول این وام که سررسید قرارداد اجاره آنان تا پایان آذرماه 1400 است می‌توانند برای دریافت این وام ثبت نام کنند.

 مبالغ تسهیلات نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، به‌طوری که تسهیلات کمک ودیعه اجاره در سال‌جاری 70 میلیون تومان برای شهر تهران، 40 میلیون تومان برای دیگر کلانشهر‌ها و 25 میلیون تومان برای سایر شهر‌ها در نظر گرفته شده است. مبلغ وام در سال 1399 در تهران، کلانشهر‌ها و سایر شهر‌ها به ترتیب 50، 30 و 15 میلیون تومان بود.

بیشتر بخوانید 

پیش از این تنها مستاجرانی که سررسید اجاره‌های‌شان تا پایان شهریور بود، می‌توانستند برای این وام ثبت نام کنند.

تا امروز بیش از 225 هزار خانوار اجاره‌نشین موفق به دریافت این وام شده‌ و در مجموع بیش از 4800 میلیارد تومان به آنان پرداخت شده است.

در سال 1399 در مجموع 4 هزار و 762 میلیارد تومان پرداخت شد و امسال نیز تا پس از تمدید این مصوبه، تاکنون بیش  از 96میلیارد و 500 میلیون تومان به حساب متقاضیان واریز شده است.

 

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف