نخستین جلسه حضوری کمیسیون برنامه و بودجه در اتاق اصناف؛
کرونا؛ همچنان شاخص اصلی مباحث اقتصادی

مشکلات ناشی از تحریم و شیوع بیماری کرونا باعث کاهش درآمدهای صنفی و رکود بازار شده و اکثر اتاق‌های اصناف کشور از این ناحیه با تنگناهای منابع مالی مواجه هستند.

  • کد خبر: 357
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 26 شهريور 1399 - 10:23

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه اتاق اصناف ایران گفت: با توجه به شرایط ویروس کرونا در کشور از ابتدای سال جلسات کمیسیون به صورت ویدئو کنفراس برگزار شده بود و امروز اولین جلسه حضوری سال جاری اعضای کمیسیون برنامه و بودجه در اتاق اصناف ایران با حضور آقایان محمودبنانژاد، خزانه دار و حسین طاهرمحمدی دبیر هیات رئیسه اتاق اصناف ایران برگزار شد که قطعا برگزاری مداوم جلسات کمیسیون برنامه و بودجه دستاوردهای مطلوبی را دنبال خواهد داشت.

مهدی طاهری‌فر در گفت‌وگو با اتاق اصناف ایران گفت: در این جلسه مباحث زیادی که دغدغه نمایندگان اصناف نیز بود مطرح و مورد بحث قرار گرفت و اتاق اصناف ایران نیز تراز نامه مربوط به سال 98 را به کمیسیون برنامه بودجه ارائه کرد و بودجه مصوب سال 98 نیز مورد بررسی قرار گرفته تا نقاط مثبت و ضعف را بیابیم و بتوانیم برای تصویب بودجه سال آینده جمع بندی کاملتر و جامع تری ارائه دهیم .

وی تصریح کرد: نقش کمیسیون برنامه و بودجه بسیار پر اهمیت است از این رو باید از تخصص و تجارب افرادی که در کمیسیون برنامه و بودجه قرار دارند استفاده کرد و امیدواریم در مسیر تقویت نظارت ها و اصلاح ساختار بودجه و رفع مشکلات این حوزه گامی مهم برداریم .

طاهری‌فر اظهار کرد: مشکلات پیش رو ناشی از تحریم و همچنین شیوع بیماری کرونا و کاهش درآمدهای صنفی و رکود بازار سبب شده اکثر اتاق های اصناف کشور با تنگناهای منابع مالی مواجه باشند و باید این مسائل سنجیده شده و برای آن راهکاری ارائه شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه اتاق اصناف ایران با بیان اینکه بودجه به عنوان یکی از مهم‌ترین اسناد به حساب می‌آید، افزود: یکی از مهم‌ترین وظایف این کمیسیون، بررسی و تصحیح برنامه‌های توسعه و نظارت مالی و محاسباتی است.

وی با بیان اینکه اصناف باید بتوانند در هر شرایطی پویایی خود را حفظ کنند، بیان کرد: در این جلسه مباحث و مشکلات مالی اتاق های اصناف و مساله تامین بودجه بازرسی و نظارت اتاق های اصناف که دغدغه اصلی اصناف است، مطرح و بررسی شد.

طاهری‌فر تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد تا جلسات کمیسیون برنامه و بودجه ماهانه یکبار براساس دستورالعمل قانون نظام صنفی به صورت حضوری در محل اتاق اصناف ایران برگزار شود تا بتوانیم دستاوردهای بهتری داشته باشیم.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف