با موافقت سازمان فناوری اطلاعات ایران؛
کسب‌وکارهای نوپا 151 میلیارد ریال وام کم‌بهره می‌گیرند

بررسی‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نشان می‌دهد که از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور 72 درصد کسب‌وکارهای نوپا دچار خسارت شده‌اند.

  • کد خبر: 359
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 26 شهريور 1399 - 10:14

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، سازمان فناوری اطلاعات ایران، به عنوان دبیرخانه تسهیلات وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در گزارشی به اقدامات انجام گرفته در راستای حمایت از کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از ویروس کرونا و فراهم آوردن شرایط لازم برای پشتیبانی از شرکت‌­های متقاضی پرداخته است.

بر اساس این گزارش، حمایت‌ها در قالب پرداخت تسهیلات کم‌بهره (9 درصد) برای شرکت‌هایی انجام شده که در حوزه خدمات فروش بلیط، تور و گردشگری، پلتفرم‌های ارائه خدمات تحویل غذا و پلتفرم‌های ارائه خدمات در محل و تولید نرم‌افزار فعال هستند.

این گزارش می‌افزاید سازمان فناوری اطلاعات به منظور دسترسی همگانی، شرایط ثبت نام در سامانه نوآفرین را به گونه‌ای طراحی کرده که کلیه متقاضیان بتوانند تقاضای خود را از طریق سامانه یاد شده ارائه کنند. همچنین، شرکت‌هایی که در این چهار حوزه فعال نباشند، این شانس را داشتند تا پس از بررسی در کمیته سه نفره، چنانچه آسیب آنها از کرونا احراز شود، تسهیلات یاد شده را دریافت کنند.

 

با هم در سایت کرونومی خواندیم:

 

بر اساس گزارش سازمان فناوری اطلاعات، پس از اعلام عمومی طرح، 177 شرکت فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تقاضای خود را از طریق این سامانه ارائه کردند که پس از ارزیابی‌­های لازم و طرح موضوع در کارگروه وام وجوه اداره شده وزارت، تعداد 75 شرکت حائز شرایط لازم تشخیص داده شدند. در مجموع پرداخت مبلغ 150،900 میلیون ریال به آنها مورد موافقت قرار گرفت و مراتب به منظور طی مراحل نهایی به شرکت پست بانک ایران منعکس شد.

علاوه بر این هماهنگی‌­هایی نیز با صندوق نوآوری و شکوفایی به عمل آمده است و 22 شرکت نیز که حائز شرایط صندوق بودند، برای دریافت تسهیلات به صندوق مذکور معرفی گردیدند و مقرر گردید جمعاً مبلغ 641،750 میلیون ریال نیز تسهیلات کم بهره به شرکت‌های مذکور پرداخت گردد که مراحل اداری آن نیز در حال انجام است.

80 شرکت دیگر نیز که ثبت نام کرده­‌اند به دلیل عدم کفایت و نقص مدارک ارسالی واجد شرایط تشخیص داده نشده‌اند و عدم امکان پرداخت تسهیلات به آنها ابلاغ شده است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف