سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا:
محدودیت‌های تردد شبانه لغو شد/از تردد غیرضروری پرهیز شود

علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از موافقت ستاد ملی با لغو محدودیت‌های تردد شبانه به دلیل سرعت گرفتن واکیسناسیون و راه اندازی مراکز شبانه روزی واکسن کرونا خبر داد.

  • کد خبر: 3598
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 21 شهريور 1400 - 14:25

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش ‌آثار اقتصادی کرونا (کرونومی)، علیرضا رئیسی، گفت:لغو محدودیت تردد شبانه که پیش از این از سوی برخی از کارشناسان پیشنهاد شده بود،‌ با موافقت اعضای ستاد ملی کرونا از امروز برداشته شد. برداشته شدن محدودیت‌های تردد شبانه به این معنی نیست که با ترددهای غیرضروری، احتیاط‌های مربوط به فراگیری کرونا را کنار بگذاریم.

او تاکید کرد: هر محدودیتی که ایجاد می‌شود برای حفظ سلامتی مردم است و اگر منع تردد شبانه ایجاد شده بود برای این بود که دورهمی‌ها و به دنبال آن انتشار بیماری صورت نگیرد. الان با توجه به بحث مهم واکسیناسیون و سرعت آن و راه اندازی مراکز شبانه روزی، ممنوعیت تردد برداشته می‌شود.

وی افزود: از هموطنانمان می‌خواهیم که به جز در موارد ضروری و اموری مانند تزریق واکسن در خیابان‌ها تردد نکنند.

رییسی با بیان اینکه عدم ممنوعیت به معنای آزاد شدن مهمانی‌ها و شب نشینی نیست، اظهار کرد: ممنوعیت شبانه در شهرهایی که واکسیناسیون شبانه روزی دارند، برداشتیم ولی خواهش می‌کنم مردم شب‌ها در خیابان بیرون نروند و تنها برای تزریق واکسن بیرون بروند.

او ادامه داد: فکر نکنیم با تزریق واکسن کاملا ایمن شده‌ایم و می‌توانیم ماسک نزنیم و مهمانی برویم.

رئیسی تاکید کرد: خواهش می کنم افرادی که برای واکسیناسیون مراجعه نکردند بویژه افراد بالای 65 سال حتما مراجعه کنند. 12درصد افراد بالای 65 سال واکسن نزدند و 74 درصد مرگ و میر فعلی کرونا در افراد 65 سال به بالا برای همین 12درصد است که واکسن نزدند.

وی گفت: حتی همکاران ما آمادگی دارند برای کسانی که معلولیت دارند و یا نمی‌توانند از منزل خارج شوند، مراجعه کنند و واکسن آنها را تزریق کنند.

پیش از این علیرضا زالی فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی کرونا در تهران بر لزوم لغو طرح ممنوعیت تردد شبانه تاکید کرده بود.

راه‌اندازه مراکز واکسیناسیون شبانه روزی خودرویی از جمله موضوع‌هایی است که لغو محدودیت‌های ترددی را موجب شده است.

بیشتر بخوانید:

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف