یک مقام برجسته فیفا اعلام کرد
14 میلیارد دلار ضرر کرونا به فوتبال جهان

فیفا اعلام کرد کرونا باعث ضرر 14 میلیارد دلاری به فوتبال میلادی شده است.

  • کد خبر: 362
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 29 شهريور 1399 - 09:12

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، خبرگزاری ایسنا به نقل از فدراسیون فوتبال جهان (فیفا) در مطلبی نوشت: یک مقام برجسته در فیفا اعلام کرده بیماری همه گیر COVID-19 تقریبا 14 میلیارد دلار برای فوتبال باشگاهی در سراسر جهان ضرر داشته است.

اولی رن‌، رئیس کمیته‌ای است از طرف فیفا که برای مقابله با اثرات همه‌گیری تشکیل شده است، گفت: رقم 14 میلیارد دلار براساس سناریوی فعلی است، جایی که فوتبال پس از سه ماه وقفه در اوایل سال جاری به آرامی شروع به کار می کند اما اگر همه‌گیری ادامه یابد این ضرر هم بیشتر می‌شود.

رن، کمیسر سابق اتحادیه اروپا که اکنون رئیس بانک فنلاند نیز هست، به رویترز می‌گوید: فوتبال به دلایل ناشی از شیوع ویروس کرونا خیلی ضرر کرده او بسیاری از باشگاه‌های حرفه‌ای با مشکلات بسیار جدی روبه‌رو شده‌اند. من همچنین بسیار نگران آکادمی‌های جوانان و باشگاه‌های دسته پایین هستم. همچنین فوتبال در امریکای جنوبی به شدت آسیب دیده است، در حالی که وضعیت آفریقا و آسیا نیز نگران کننده است.

او در ادامه گفت: بحران کرونا یک خطر واقعی است و برنامه‌های خوبی که برای توسعه فوتبال در آسیا و آفریقا انجام شده است را از بین می‌برد، بنابراین ما می‌خواهیم شدت ضربه را کمتر کنیم و توسعه انجام شده را حفظ کنیم.

فیفا 1.5 میلیارد دلار برای کمک به مقابله با اثرات بیماری همه‌گیر اختصاص داده است و رن می‌گوید 150 اتحادیه از 211 انجمن عضو تاکنون درخواست کمک مالی کرده‌اند.

وی گفت: مساله مهم این است که آیا واکسنی تولید میشود و می توان از آن استفاده کرد یا خیر و اینکه ما از روش‌های پزشکی و سایر روش‌ها برای مهار کلی  همه‌گیری برخوردار هستیم یا خیر. ما نمی‌توانیم تحولات را رصد کنیم و اگر یک بیماری همه‌گیر سال آینده به صورت شدید ادامه یابد، شرایط فوتبال هم عوض می‌شود. یه هر روی ما براساس سناریوی فعلی کار می‌کنیم.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف