رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گاوی تهران تاکید کرد
لزوم واردات گوشت برای تنظیم بازار/ تعطیلی مراسم‌ها بازار را کساد کرده است/ قصابی‌ها یکی پس از دیگری تعطیل می‌شوند

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گاوی تهران گفت: دولت با واردات گوشت تنظیم بازاری، می‌تواند هم قدرت خرید مردم را بالا ببرد و کسب‌وکار این صنف را هم رونق ببخشد وگرنه با ادامه شرایط موجود، امکان فعالیتی وجود ندارد و بازار از بین می‌رود.

  • کد خبر: 3647
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 30 شهريور 1400 - 09:00

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (کرونومی)، علی خندان‌رو جوان گفت: در حال حاضر همه قصابی‌ها بسته هستند و از کاسبی خبری نیست. افزایش قیمت گوشت باعث شده تا مردم دیگر قدرت خرید نداشته باشند.

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گاوی تهران ادامه داد: باتوجه‌به کسادی بازار و متضرر شدن کسب‌وکارها، دیگر بسیاری از مردم توان خرید گوشت کیلویی 160 الی 170 هزار تومان را ندارند.

خندان‌رو جوان تصریح کرد: تداوم تعطیلی‌ها و ممنوعیت برگزاری هرگونه مراسم عروسی و عزا از دیگر مواردی است که به کسادی کسب‌وکار در این حوزه ضربه زده است. مجموع این شرایط باعث شده تا بسیاری از فعالان این کسب‌وکار که مالک مغازه‌شان هستند یا آن را می‌فروشند و یا اجاره می‌دهند.

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گاوی تهران گفت: بازگشت رونق به این کسب‌وکار زمان‌بر است و در کوتاه‌مدت چندان امیدی به آن نیست؛ یکی از راه‌هایی که می‌تواند تا حدودی شرایط را برای جلوگیری از کسادی صنف تهیه و توزیع گوشت فراهم کند، واردکردن گوشت دولتی و در نتیجه افزایش قدرت خرید مردم است که می‌تواند تا حدودی وضعیت صنف تهیه و توزیع گوشت را بهبود بخشد.

وی خاطرنشان کرد: افزایش هزینه‌های خدمات عمومی همچون آب، برق، گاز و ... از موارد دیگری است که شرایط را برای فعالان حوزه تهیه و توزیع گوشت دشوار کرده و به نظر می‌رسد دولت در این بخش هم باید فکری به حال کسب‌وکارها بکند.

بیشتربخوانید

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف