کاهش حداقل سن ثبت‌نام برای تزریق واکسن در کشور

طبق اعلام وزارت بهداشت سن واکسیناسیون کرونا در اکثر استان‌ها کاهش یافت و گروه‌های سنی زیادی می‌توانند به سامانه نوبت‌دهی واکسیناسیون salamat.gov.ir مراجعه و زمان و محل دریافت واکسن را انتخاب کنند.

  • کد خبر: 3668
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 29 شهريور 1400 - 11:03

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (کرونومی) به نقل از وبدا، مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: از هم‌اکنون افراد طبق گروه‌های سنی زیادی می‌توانند به سامانه نوبت‌دهی واکسیناسیون مراجعه و زمان و محل دریافت واکسن را انتخاب کنند.

طبق اعلام این مرکز، استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی،  خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، گلستان، لرستان ، همدان و یزد: متولدین 1383 و قبل از آن

استان‌های بوشهر و هرمزگان: متولدین 1378 و قبل از آن

استان‌ مرکزی: متولدین 1375 و قبل از آن

استان کهگیلویه و بویراحمد: 1370 و قبل از آن

استان‌های گیلان و مازندران: متولدین 1368 و قبل از آن و همچنین متولدین 1 مهر 1382 تا 1 مهر 1383

همچنین بنابر اعلام این مرکز، برای ثبت‌نام در هیچ استانی نیاز به داشتن پرونده بهداشتی نیست. از مردم عزیز صمیمانه تقاضا می‌شود برای جلوگیری از ازدحام، معطلی و احتمال انتقال بیماری، قبل از مراجعه به مراکز واکسیناسیون حتما از سامانه نوبت salamat.gov.ir بگیرند.

بیشتر بخوانید:

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف