رئیس اتاق اصناف تهران :
50 درصد تالارهای پذیرایی در تهران تعطیل هستند

ابراهیمی نیا، نایب رئیس اتاق اصناف تهران  و رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی تهران گفت: بیش از 50 درصد تالارهای پذیرایی در تهران به طور کلی کار خود را تعطیل کردند و عملا هیچگونه فعالیت صنفی ندارند.

  • کد خبر: 3680
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 30 شهريور 1400 - 13:33

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (کرونومی) به نقل از اتاق اصناف ایران خسرو ابراهیمی نیا  در گفتگو با خبرگزاری بازار در خصوص نحوه استفاده از تسهیلات مصوب ستاد ملی کرونا از 150 تا 450 میلیون تومانی، افزود: انتظار داریم همکاران ما در سطح کشور و تهران از این تسهیلات بتوانند، استفاده کنند.

وی با بیان اینکه نظر همکاران ما در این شرایط کرونایی و تعطیلی تالارهای پذیرایی برای استفاده از این وام مثبت است، اظهارداشت: هم اکنون مسئولان اتحادیه تالارهای پذیرایی در تهران در حال بررسی هستند که چه تعداد از همکاران ما برای دریافت این وام در سایت مربوطه ثبت نام کرده اند.

بیش از 20 ماه است که تالارهای پذیرایی عملا فعالیت ندارند و حتی صدور مجوز برگزاری مراسم در تالارهای پذیرایی با یک چهارم ظرفیت، حتی تعداد اندکی از تالارها را هم فعال نکرد، زیرا فرهنگ برگزاری مراسم مردم عوض شده است

رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی تهران یادآورشد: بیش از 20 ماه است که تالارهای پذیرایی عملا فعالیت ندارند و حتی صدور مجوز برگزاری مراسم در تالارهای پذیرایی با یک چهارم ظرفیت، حتی تعداد اندکی از تالارها را هم فعال نکرد، زیرا فرهنگ برگزاری مراسم مردم عوض شده است.

ابراهیمی نیا اظهار داشت: 80 درصد تالارهای پذیرایی اجاره ای هستند و کرونا باعث شد مشکلات و اختلافات زیادی بین مالک و مستاجر تالارهای پذیرایی به وجود آید زیرا مستاجران هزینه های زیادی برای تالارها کرده بودند که هیچ درآمدی نداشت و توان پرداخت اجاره بهاء را نیز نداشتند و حتی برای نگهداری تالارها ماهانه میلیون ها تومان هزینه کردند.

نایب رئیس اتاق اصناف تهران گفت: هرچند که دستورالعمل پرداخت وام به تالارداران اقدامی مهم و مثبت است ولی پرداخت آن مشکلاتی دارد زیرا قبلا اگر تالارداری از وام 12 و یا30 میلیون تومانی استفاده کرده نمی تواند از این وام استفاده کند.

پرداخت وام نشان می دهد که اراده دولت کاهش مشکلات واحدهای صنفی و تالارداران است، لذا پیشنهاد ما این است که همه صاحبان تالارها با توجه به میزان مساحت تالارهای خود، بتوانند از این وام 150، 300 و 450 میلیون تومانی استفاده کنند

رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی تهران با بیان اینکه پیشنهاد ما این است که این افراد بتوانند مابه التفاوت سقف وام تعیین شده را استفاده کنند، افزود: پرداخت این وام نشان می دهد که اراده دولت کاهش مشکلات واحدهای صنفی و تالارداران است، لذا پیشنهاد ما این است که همه صاحبان تالارها با توجه به میزان مساحت تالارهای خود، بتوانند از این وام 150، 300 و 450 میلیون تومانی استفاده کنند.

ابراهیمی نیا تاکید کرد: در این شرایط که همه اصناف از بیماری کرونا متضرر شده اند باید هرگونه صدور دستورالعمل های اجرایی در این زمینه کارشناسی شوند تا الگوی بهتری به مورد اجرا درآید.

نایب رئیس اتاق اصناف تهران و رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی تهران در پایان اظهارداشت: امیدواریم که با افزایش واکسیناسیون و بازگشایی مدارس و دانشگاه ها از نیمه دوم مهرماه سال جاری شرایط به وضعیت عادی برگردد. 

بیشتر بخوانید:

 
   
شایان ذکر است که هفته گذشته اتاق اصناف ایران شرایط و وثایق تعیین شده برای تسهیلات 150 تا 450 میلیون تومانی تالارداران آسیب دیده از کرونا و نحوه ثبت نام آن را اعلام کرد.

بر اساس هماهنگی به عمل آمده توسط اتاق اصناف تهران ، مهلت ارسال فهرست تالارهای متقاضی دریافت تسهیلات از سوی اتاق اصناف شهرستان و ثبت آن در سایت ایرانیان اصناف تا پایان مهر 1400 تمدید شد، که با توجه به مساحت تالار گروه یک: سقف مبلغ تسهیلات 150 میلیون تومان، گروه دو سقف مبلغ 300 میلیون تومان و گروه سه سقف مبلغ 450 میلیون تومان است و در مورد فضای سالن و یا باغ تالار صرفاً یکی از این دو ملاک محاسبه قرار می‌گیرد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف