پرداخت 200 میلیارد تومان تسهیلات کرونایی در لرستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: بیش از 196 میلیارد و 600 میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون به مشاغل و کسب کارهای آسیب دیده در این استان پرداخت شده است.

  • کد خبر: 3687
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 31 شهريور 1400 - 11:31

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (کرونومی) به نقل از ایرنا، علی آشتاب روز چهارشنبه با اعلام این مطلب به رسانه ها افزود: این مبلغ با همکاری دستگاه های اجرایی و بانک های عامل استان به 21 هزار و 58 پرونده با حفظ اشتغال 24 هزار و 681 نفر پرداخت شد.

وی اظهار داشت: به گروه‌های شغلی آسیب‌دیده از کرونا به تعداد کارکنان واحدها، اعم از بیمه شده و بیمه نشده، 12 تا 16 میلیون تومان وام 12 درصد با بازپرداخت 22 ماهه و 2 ماه تنفس تعلق می‌گیرد.

آشتاب عنوان کرد :متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir  نسبت به ثبت‌نام این تسهیلات اقدام و از مراجعه حضوری به ادارات خودداری کنند.

بیشتر بخوانید:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: پرداخت این تسهیلات به منظور پرداخت مطالبات معوق نیروی کار بنگاه‌های اقتصادی، تهیه مواد اولیه و نیازهای کارگاهی است که بنگاه هایی مشمول دریافت این تسهیلات شده اند اما هنوز به دلیل شرایط قرمز یا نارنجی کرونا مجاز به فعالیت نیستند و بانک ها باید نسبت به استمهال و تمدید مهلت پرداخت وام این واحدها اقدام کنند.

وی افزود: بانک‌ها باید در راستای پرداخت تسهیلات به متقاضیان، شرایط را تسهیل و این روند را تسریع کنند و پرداخت وام با هدف حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا انجام شود.

2 هزار و 936 تعاونی با 15 گرایش در حوزه های صنعت، خدمت و کشاورزی با ضریب فعالیت مختلف در لرستان فعالیت دارند و 37 هزار و 504 نفر در این تعاونی ها مشغول هستند. 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف