212میلیاردتومان تسهیلات کرونایی در کرمانشاه پرداخت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به پرداخت 212 میلیارد تومان تسهیلات کرونایی گفت: مهلت ثبت‌نام مشاغل و کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا که متقاضی استفاده از تسهیلات هستند تا پایان آذر ماه تمدید شد

  • کد خبر: 3689
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 31 شهريور 1400 - 12:12

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (کرونومی) به نقل از تسنیم، حسن عزیزی اظهار داشت: ثبت‌نام تسهیلات کرونایی تا پایان آذر ماه تمدید شده و صاحبان مشاغل چهارده‌گانه آسیب دیده از کرونا می‌توانند برای دریافت وام به سامانه کارا در بخش تسهیلات کرونا مراجعه و مراحل ثبت‌نام خود را تکمیل کنند.

وی عنوان کرد: تاکنون 22 هزار و 209 کارفرما برای حمایت از اشتغال 26 هزار و 249 نفر توانسته‌اند از تسهیلات بنگاه‌های آسیب دیده به میزان 212 میلیارد تومان استفاده کنند.

عزیزی با بیان اینکه کارگران به دو بخش تقسیم می‌شوند گفت: برخی در بنگاه‌هایی مشغول هستند که کد تأمین اجتماعی دارند و مشمول بیمه‌اند و بسته به نوع رشته برای هر نفر 12 تا 16 میلیون تومان به ازای هر کارگر پرداخت شده است.

وی افزود: برخی بنگاه‌ها کد تأمین اجتماعی ندارند که در این بنگاه‌ها به ازای هر نفر 6 تا 8 میلیون تومان بسته به بسته تسهیلات پرداخت می‌شود.

عزیزی درباره نحوه بازپرداخت تسهیلات گفت: از زمان پرداخت وام دو ماه تنفس دارد و نرخ سود آن 12 درصد است و به مدت دو سال نیز باید تسویه شود.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: اعتبار برای این تسهیلات تأمین شده و محدودیتی در پرداخت وجود ندارد بنابراین زمان دریافت این وام به خود متقاضی بستگی دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه بیان کرد: هر بنگاهی تنها یکبار مجاز به دریافت این تسهیلات است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف