درخواست نامزد دموکرات از رئیس جمهور امریکا
بایدن: ترامپ به خاطر مرگ‌های کرونایی استعفا بدهد

نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 امریکا از رئیس جمهوری کنونی این کشور به دلیل سوء مدیریت در مقابله با ویروس کرونا خواست که از قدرت کناره‌گیری کند.

  • کد خبر: 372
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 30 شهريور 1399 - 10:12

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، جو بایدن، نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری امریکا در سخنانی خواستار کناره‌گیری دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا از قدرت به دلیل سوء مدیریت در مقابله با ویروس کرونا شد. وی که در ایالت پنسیلوانیا در جمع مردم صحبت می‌کرد، گفت: ترامپ مسئول مرگ هر فردی است که به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در امریکا جان خود را از دست می‌دهد.

بایدن اضافه کرد: اگر رئیس‌جمهور از همان ابتدا به وظایفش عمل می‌کرد تمام کسانی که جان خود را از دست دادند امروز زنده بودند. نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات 2020 ریاست جمهوری امریکا گفت: ترامپ به جز بورس و انتخابات به هیچ چیز دیگری اهمیت نمی‌دهد و با انتقاد شدید از ترامپ، خواستار کناره‌گیری وی شد.

نرخ ابتلای روزانه به ویروس کووید-19 (کرونا) در امریکا در هفته گذشته بعد از هفته‌ها کاهش بار دیگر صعودی شده است. بنا بر آمار دانشگاه امریکایی جانز هاپکینز در شبانه‌روز گذشته با ثبت 44 هزار و 360 مورد جدید ابتلا، تعداد کل مبتلایان در این کشور به 6 میلیون و 674 هزار و 411 نفر رسید. تعداد قربانیان هم با ثبت 870 مورد جدید، به مجموع 197 هزار و 633 مورد افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری سی‌ان‌ان، اخیراً آمار ابتلای روزانه در امریکا با افزایش همراه بوده و میانگین تعداد موارد روزانه در هفته گذشته تا روز پنجشنبه 39 هزار و 700 مورد بود که در مقایسه با چند روز قبل از آن 13 درصد رشد داشت. میانگین آمار قربانیان کرونا اما در هفته گذشته 838 نفر بوده که در مقایسه با هفته‌های قبل آن کاهش داشت.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف