چگونه کارت دیجیتال واکسن بگیریم؟

دکتر سید محسن زهرایی، رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری گفت: افرادی که دو دوز واکسن تزریق کردند با مراجعه به سامانه vcr.salamat.gov.ir/fa داده‌ها را وارد می‌کنند و کارت واکسن برایشان اینترنتی صادر می‌شود.

  • کد خبر: 3739
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 7 مهر 1400 - 09:51

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (کرونومی)، دکتر سید محمد زهرایی با اشاره به اینکه تاکنون نزدیک به 52 میلیون دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است، گفت: از تعداد یاد شده قریب بیش از 36 میلیون نفر دوز اول واکسن و بیش از 15.5 میلیون نفر هم دوز دوم را دریافت کردند و واکسیناسیون آنها کامل شده است و بر این اساس حدود 19 درصد جامعه کاملا با واکسن ایمن شدند و حدود 60 درصد از کل جمعیت هم حداقل یک نوبت واکسن دریافت کردند.

لزوم ثبت اطلاعات واکسیناسیون افراد در سامانه‌های الکترونیک سلامت

وی درخصوص کارتهای دیجیتال واکسن کرونا، بیان کرد: تمام واکسیناسیون و سوابق آن باید در سامانه الکترونیک سلامت درج شود و افراد در سامانه‌ها ثبت می‌شوند ‌و اینکه هرکس یک برگه بیاورد که واکسن زده ملاک نیست، ملاک اصلی سامانه‌های الکترونیک سلامت است که اسامی افراد پس از تزریق واکسن در آن ثبت می‌شود. الان حدود 51 میلیون تزریق واکسن داشتیم و ممکن است در برخی موارد معدود خطایی در ثبت داده‌ها رخ داده باشد که این موارد هم از مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با دانشگاه‌های علوم پزشکی پیگیری می‌شود که مشکل این افراد هم برطرف شود.

نحوه دریافت کارت دیجیتال واکسن

وی افرود: افرادی که دو دوز واکسن تزریق کردند با مراجعه به سامانه vcr.salamat.gov.ir/fa داده‌ها را وارد می‌کنند و کارت واکسن برایشان اینترنتی صادر می‌شود. فعلا امکان صدور کارت دیجیتال انگلیسی زبان برای همه مسافران سفرهای خارجی فراهم است؛ ولی در مورد صدور کارت فارسی زبان سامانه در حال تکمیل است و مشکلات احتمالی به زودی رفع می‌شود. با توجه به مسائلی که پیرامون هوشمندسازی کنترل کرونا مطرح می‌شود قطعا در روزهای نزدیک مشکلات احتمالی سامانه رفع می‌شود.

بیشتر بخوانید:

تعریف گروه برای دوز یادآور درحال انجام است و احتمالا از نیمه مهرماه این گروه تعیین شوند که اولویت دریافت کنندگان دوز یادآور سوم مشخص شود.

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف