حمایت 126 میلیاردی از سازندگان ماسک و اقلام بهداشتی

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید گفت: تاکنون 126 میلیارد تومان وام به تولیدکنندگان لوازم مقابله با کرونا پرداخت شده که 100 میلیارد تومان آن پرداخت به تعاونی ها بوده است.

  • کد خبر: 375
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 30 شهريور 1399 - 10:34

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از مهر اصغر نوراله‌زاده در مورد جزئیات حمایت از کسب و کارهای مرتبط با تولید اقلام و تجهیزات مقابله با کرونا، اظهار داشت: با هماهنگی بانک توسعه تعاون، برای تمامی بنگاه‌های تعاونی که محصولات بهداشتی تولید کنند یک خط اعتباری 50 میلیارد تومانی از سوی صندوق و یک خط اعتباری 50 میلیارد تومانی دیگر از سوی بانک توسعه تعاون اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه این تسهیلات به صورت سرمایه در گردش در اختیار شرکت‌های تعاونی قرار گرفته است، ادامه داد: برای این خط اعتباری استثنایی نداشتیم و به همه تعاونی‌های تولیدکننده محصولات بهداشتی مقابله با کرونا همچون البسه بیمارستانی، دستکش، ماسک، شوینده، ضدعفونی کننده، گان و … اختصاص یافت.

نوراله زاده گفت: تاکنون بخش زیادی از این 100 میلیارد تومان پرداخت شده است و ما نتیجه آن را در میزان تولیدات شاهد هستیم به گونه‌ای که مدتی است مردم در دسترسی به محصولات بهداشتی مشکلی ندارند و با کمبود مواجه نیستند. حتی بسیاری از این تعاونی‌های تولیدی، توان صادرات این محصولات را هم پیدا کرده‌اند.

وی اظهار داشت: همچنین در یک اقدام حمایتی دیگر، به کارگاه‌های غیر از تعاونی که تولیدکننده محصولات بهداشتی مقابله کرونا هستند، 26 میلیارد تومان وام اختصاص داده‌ایم.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف