مدیرکل دفترحمایت از تولید صنایع‌دستی
آغاز مرحله‌دوم پرداخت‌ خسارت‌ کرونا به فعالان‌ صنایع‌دستی

مدیرکل دفتر حمایت از تولید صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از اعطای تسهیلات مرحله دوم خسارت کرونا به صنعتگران و عرضه‌کنندگان صنایع‌دستی که در مرحله اول از این تسهیلات استفاده نکردند، خبر داد.

  • کد خبر: 3768
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 11 مهر 1400 - 11:34

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (کرونومی) فرهاد فلاح با اشاره به تلاش‌های انجام شده به‌منظور حمایت از هنرمندان و فعالان صنایع‌دستی و صنعتگران در دوره کرونا، گفت: در هفتاد و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا، پرداخت تسهیلات کرونا به مراکز توزیع و عرضه صنایع‌دستی تصویب شد و با پیگیری‌های این وزارتخانه، خوشبختانه مجوز ثبت‌نام تولیدکنندگان صنایع‌دستی که در سال گذشته به هر دلیل از دریافت این تسهیلات باز ماندند، دریافت شد.

 مدیرکل دفتر حمایت از تولید صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: مسئولان مراکز تخصصی عرضه محصولات صنایع‌دستی و تولیدکنندگان دارای مجوز تولید محصولات صنایع‌دستی اعم از خانگی، انفرادی یا کارگاهی که در سال 1399 نتوانستند تسهیلات دریافت کنند، می‌توانند از این فرصت به وجود آمده استفاده کنند.

فلاح اضافه کرد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به ادارات کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ثبت نام اولیه را انجام دهند و پس از  دریافت پیامک از سامانه کارا https://kara.mcls.gov.ir ثبت نام اصلی را در این سامانه و در بخش خسارت کرونا انجام دهند.

بیشتر بخوانید:

او خاطرنشان کرد: این تسهیلات مختص افرادی است که در سال 99 موفق به دریافت تسهیلات خسارت کرونا نشده‌اند و مشمول تمام صنعتگران نمی‌شود.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف