گزارش جدید نیروی انتظامی
تاثیری که کرونا بر مبارزه با مواد مخدر در ایران گذاشت

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا اعلام کرده ایران برخلاف برخی کشورها مبارزه با مواد مخدر را به بهانه کرونا تعطیل نکرده است.

  • کد خبر: 378
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 30 شهريور 1399 - 11:55

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا و به نقل از ایرنا،رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی گفت: برخی کشورهای منطقه به بهانه شیوع کرونا مبارزه با مواد مخدر را تعطیل کردند اما این اتفاق، اقدامات پلیس مبارزه با مواد مخدر  ایران را متوقف نکرد.

سردار مجید کریمی در پاسخ به این سوال که آیا شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا و در کشور در تولید و قیمت مواد مخدر تاثیر گذاشت، گفت: در بدو شیوع ویروس کرونا با توجه به اینکه هنوز ویروس ناشناخته بود، شاهد این بودیم که بخشی از مواد مخدر توسط سیستمهای حملونقل جهانی ترانزیت و جابهجا میشود به واسطه اینکه این حملونقلها کاهش یافت در سراسر دنیا بخشی از ورود و تزانزیت مواد به حداقل رسید.

وی تصریح کرد: اما به فاصله یک یا دو ماه بعد از شیوع کرونا در سراسر دنیا، شاهد افزایش ورود انواع مواد مخدر بودیم حتی قیمت‌ها نیز افزایش یافت.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در مورد علت افزایش قیمت مواد مخدر در شرایط کرونایی گفت: کرایه‌ای که قبلا ترانزیت‌ها برای حمل‌ونقل در نظر می‌گرفتند به  واسطه کاهش حمل‌ونقل‌ها، افزایش یافت، بر این اساس شاهد افزایش قیمت مواد مخدر بودیم.

سردار کریمی اضافه کرد: هر چند در برخی کشورهای منطقه متاسفانه شاهد بودیم که پلیس نیز کار مبارزه با مواد مخدر را به واسطه شیوع کرونا تعطیل کرد اما پلیس مبارزه با مواد مخدر در ایران همواره مبارزه در این مسیر را ادامه داده است، متاسفانه تعدادی از همکاران ما در دوران کروناه دچار آسیب شده و جانشان را از دست دادند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف