وزیر کشور خبر داد:
30 مهر، پایان فرصت واکسیناسیون اصناف

وزیر کشور از مهلت 10 روزه برای واکسینه شدن مشاغل و اصناف مرتبط با مردم خبر داد و گفت: فقط افرادی که واکسن کرونا زده‌اند، می‌توانند در اصناف فعالیت کنند و آخر مهر پایان فرصت واکسیناسیون اصناف است.

  • کد خبر: 3847
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 21 مهر 1400 - 14:41

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (کرونومی)  به نقل از اتاق اصناف ایران، احمد وحیدی در حاشیه جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: حدود 52 درصد فعالان اصناف واکسن کرونا زده اند که باید تا آخر مهر همه واکسینه شوند. باز شدن اصنافی که مستقیم با مردم سروکار دارند از یک تاریخ به بعد منوط به دریافت واکسن شده است و یکی از گروه های مورد تاکید، اصنافی است که با مواد غذایی سر و کار دارند.

 وی در ادامه بیان کرد: هم اکنون در کشور میانگین فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با کرونا، 45 درصد و بسیار نگران کننده است. رعایت شیوه نامه های بهداشتی نیز کاهش یافته که با این روند موج تازه شیوع بیماری ویروس کرونا متصور و نگران کننده است.

 وزیر کشور با بیان اینکه نباید وارد موج ششم شویم، گفت: این موضوع حتما آثار سوئی دارد و البته واکسیناسیون نیز باید تسریع شود که کمک کننده است، اما به معنای رعایت نکردن شیوه نامه‌ها نیست و به هیچ وجه نباید وارد پیک ششم شویم و باید رعایت کنیم.

بیشتر بخوانید:

 وحیدی همچنین از آمادگی تزریق روزانه 3 میلیون واکسن در کشور خبر داد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف