مصاحبه بنیانگذار مایکروسافت با فاکس نیوز
بیل گیتس: امریکا کار مهمی برای کرونا نکرد

از دیدگاه بنیانگذار مایکروسافت، امریکا نتوانسته کار مهمی برای مقابله با کرونا انجام دهد، این در حالی است که بسیاری از کارشناسان نیز همین موضوع را تایید می‌کنند.

  • کد خبر: 385
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 31 شهريور 1399 - 10:53

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا و به نقل از ایرنا، بیل گیتس بنیانگذار شرکت مایکروسافت یکشنبه شب در گفت‌وگویی تلویزیونی گفت: امریکا باید این واقعیت را بپذیرد که کار مهمی برای مقابله با ویروس کرونا انجام نداده است. گیتس در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز تصریح کرد: امریکا در مقایسه با سایر کشورها در مدیریت همه گیری ویروس کرونا بسیار ضعیف عمل کرده است.

وی از ضعف سیستم ارائه نتایج آزمایشات کرونا و تاخیر بیش از اندازه برای دریافت جواب آزمایشات انتقاد کرد. بنیانگذار مایکروسافت تاکید کرد: در حال حاضر تمام دغدغه و توجه وی بر ارائه ابزار مناسب در خصوص  انجام آزمایشات کرونا است. وی پیش‌تر در گفت‌‌وگو با هفته‌نامه اکونومیست نسبت به پیامدهای اقتصادی کرونا برای کشورهای در حال توسعه نیز هشدار داده بود.

دریافت جواب آزمایش‌های کرونا در امریکا به طور معمول بیش از یک هفته طول می‌کشد و به خاطر همین تاخیر، مقام‌های بهداشتی این کشور بیشتر اوقات به اعتبار این آزمایش‌ها اعتماد نمی‌کنند. به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا و ناکارآمدی‌ دولت ترامپ در مهار این بیماری مرگبار تاکنون نزدیک به هفت میلیون نفر به ویروس کرونا مبتلا و 203 هزار و 851 نفر جان خود را از دست داده‌اند. با افزایش شمار مبتلایان به کرونا در امریکا، کارشناسان هشدار داده‌اند اقدامات دولت ترامپ برای جلوگیری از شیوع این بیماری کافی نیست.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف