تسهیلات کرونایی رانندگان بین‌شهری پرداخت شد

مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از پرداخت 70 درصد وام کرونایی رانندگان بین‌شهری خبر داد.

  • کد خبر: 387
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 31 شهريور 1399 - 13:15

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از پرداخت حدود 70 درصد تسهیلات کرونایی به رانندگان بین‌شهری خبر داد و گفت: گرچه قدری طولانی شد اما امیدواریم هر چه سریعتر بقیه رانندگان هم بتوانند آن را دریافت کنند.

ستاد مقابله با کرونا در خرداد ماه تسهیلاتی برای جبران خسارت ناشی از شیوع ویروس کرونا بسیاری از مشاغل تصویب کرد. سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اعلام کرد که حدود 700 میلیارد تومان تسهیلات برای بیش از 113 هزار راننده اتوبوس، مینی‌بوس و تاکسی‌های پلاک عمومی بین‌شهری با سود 12 درصد و با بازپرداخت 24 ماهه و تنفس چهار ماهه در نظر گرفته شد و قرار بود تا تیر به آن‌ها پرداخت شود و اقساط حدود 280 هزار تومانی آن نیز از مهر ماه امسال از رانندگان دریافت شود.

با وجود گذر زمان هنوز این تسهیلات شش میلیون تومانی کرونایی کامل پرداخت نشده است. داریوش باقر جوان –مدیرکل حمل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای – در اینباره به ایسنا گفت: بالاخره پس پیگیری‌های صورت گرفته مشکل رانندگان بین شهری در بانک‌ها از جهت وثایق و تضامین حل شد و در حال حاضر حدود 70 هزار راننده توانسته‌اند تسهیلات خود را دریافت کنند.

به گفته وی از بین 113 هزار 51 نفر راننده، همه مشمول دریافت آن را به دلایل مختلفی مانند داشتن بدهی‌های بانکی و غیره نداشتند و حدود 100 هزار نفر واجد شرایط شدند که تاکنون حدود 70 درصد توانسته‌اند این تسهیلات بانکی را دریافت کنند.

مدیرکل حمل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اظهار کرد: گرچه پرداخت این تسهیلات به رانندگان خودروهای پلاک عمومی بین‌شهری طولانی شد و عملا از زمان قابل استفاده برای این وام گذشت اما امیدواریم هر چه سریعتر بقیه رانندگان هم بتوانند تسهیلات خود را دریافت کنند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف