پرداخت 300 میلیاردتومان یارانه‌ برای تولید واکسن کووپارس

سازمان هدفمندی یارانه ها از محل منابع درآمدی، تا کنون بیش از 300 میلیارد تومان بابت تولید واکسن کووپارس به موسسه تحقیقاتی رازی پرداخت کرده است.

  • کد خبر: 3878
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 26 مهر 1400 - 13:23

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (کرونومی) به نقل از ایسنا، عملکرد سازمان هدفمندی یارانه ها در اجرای تبصره 14 قانون بودجه سال جاری بیانگر پرداخت هایی بابت تولید واکسن کرونای ایرانی است.

این پرداخت ها در اجرای ردیف (13) جدول مصارف هدفمندی مربوط به  بند (الف)تبصره (14) قانون بودجه 1400، انجام شده است که اخیرا نیز به موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از محل منابع درآمدی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها پرداخت 100 میلیارد تومانی صورت گرفته است.

پیش از این نیز حدود 200 میلیارد تومان اعتبار از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها برای تولید 20 میلیون دوز واکسن کووپارس به موسسه رازی پرداخت شده بود که مجموع  پرداختی به این موسسه را به بیش از 300 میلیارد تومان می رساند.

آنطور که اخیرا حاجتی - رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها- اعلام کرده است، حمایت لازم از برای رسیدن به ظرفیت اسمی ماهیانه 10 میلیون دوز واکسن از سوی این سازمان صورت گرفته است که موسسه رازی بتواند براساس تعهد خود تا آذر ماه سال جاری 20 میلیون دوز واکسن کووپارس رازی را تولید کند.

بیشتر بخوانید:

در این رابطه باید یادآور شد که در تبصره هدفمندی و در جدول منابع و مصارف در ردیف 12 و 13 حدود 11 هزار و 200 میلیارد تومان بابت خدمات وزارت بهداشت پیش بینی شده است که سازمان هدفمندی یارانه ها نیز در اجرای قانون با توجه به منابع کسب شده پرداخت هایی را به بخش های تعیین شده، طی سال انجام می دهد. 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف