رئیس رسانه ملی با وزیر بهداشت دیدار کرد
اولویت صداوسیما در مهار ویروس کرونا

در دیدار وزیر بهداشت با رئیس رسانه ملی مقرر شد کمیته کاری متشکل از کارشناسان وزارت بهداشت و روان‌شناسان و برنامه‌سازان خبره در زمینه مقابله با کرونا تشکیل شود.

  • کد خبر: 388
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 31 شهريور 1399 - 13:59

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا و به نقل از رسانه ملی، سعید نمکی، وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با علی عسکری، رییس سازمان صدا و سیما دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار بر بالابردن حساسیت مردم برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تاکید شد و تغییر سبک زندگی متناسب با پیشگیری از ویروس کرونا از اولویت‌های برنامهسازی در رسانه ملی نام برده شد.

سعید نمکی، وزیر بهداشت در این دیدار رسانه ملی را یکی از همراه‌ترین یاران صمیمی این وزارتخانه و همکارانش در ایام نفس‌گیر شیوع بیماری کرونا دانست و گفت: رسانه ملی با بالا بردن آگاهی مردم و پیشنهاد شیوه‌های موثر می‌تواند بزرگترین کمک را به کادر درمان کند. همان‌طور که در روز‌های نخست ورود این ویروس دیدیم، همراهی رسانه ملی عامل موثری برای آرامش بخشی به جامعه و انتخاب مسیر درست برای درمان بود و تا امروز این این مسیر را با هم طی کرده‌ایم. وزیر بهداشت از آمادگی این وزارتخانه برای برنامه‌سازی و آگاهی‌بخشی در زمینه ارتقای سلامت جامعه خبر داد.

رییس رسانه‌ملی نیز با تاکید بر لزوم ایجاد حساسیت بین مردم برای پیشگیری از این ویروس گفت: ما در حالی درگیر موج سوم این بیماری شدیم که شاهد کاهش حساسیت مردم هستیم، از این رو باید عوامل ایجاد این کاهش را بررسی کنیم و به سمتی برویم که این حساسیت را برای مقابله با ویروس کرونا ایجاد کنیم.

علی عسکری پیشنهاد داد کمیتهکاری متشکل از کارشناسان وزارت بهداشت و روان‌شناسان خبره و برنامه‌سازان خبره و باتجربه در این زمینه تشکیل شود تا بتوان این حساسیت‌ها را در مردم ایجاد کرد و موجی از بهبود و سلامت در کشور راه‌انداخت. وی از لزوم بررسی این موضوع در کمیته مشترک سخن گفت و تصریح کرد: این موضوع یکی از مهمترین موضوعاتی است که برنامه‌سازان و رسانه ملی به آن خواهد پرداخت.

علی عسکری با اشاره به لزوم تغییر در سبک زندگی در دوران کرونا و پس از کرونا گفت: رسانه ملی در پی تغییر سبک زندگی در دوران کروناست و این سبک باید استمرار پیدا کند تا مردم به شیوه‌های مناسب در زندگی در مقابله با این ویروس دست پیدا کنند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف