تزریق یک میلیارد دوز واکسن کرونا در هند؛
30 درصد جمعیت کامل واکسینه شده‌‌اند

مقامات بهداشت و سلامت هندوستان اعلام کرده‌اند این کشور موفق شده‌ است ظرف 278 روز یک میلیارد دوز واکسن کرونا به شهروندان تزریق کند. با این وجود تنها 30 درصد از مردم هند موفق به دریافت دو دوز واکسن شده‌اند.

  • کد خبر: 3900
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: جمعه 30 مهر 1400 - 01:28

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (کرونومی) هند با یک میلیارد و 380 میلیون نفر با اختلاف اندکی از چین، دومین کشور پر جمعیت جهان است. تاکنون 291 میلیون نفر در هند بطور کامل واکسینه شده‌اند. این رقم یک سوم جمعیت واجد شرایط دریافت واکسن در هند را تشکیل می‌دهد.
مقامات هند می‌گویند که برنامه دارند تا پایان سال جاری، 2021 میلادی، آمار واکسیناسیون کامل را تا یک میلیارد نفر برسانند، کارشناسان اما با توجه به میزان واکسیناسیون روزانه این موضوع را بعید می‌دانند.

هند خواستگاه نوع دلتای ویروس کروناست

 در ابتدای سال جاری میلادی هند شاهد شمار بالای مرگ و میر بر اثر ویروس کرونا بود به گونه‌ای که خانواده‌های قربانیان حتی برای سوزاندن اجساد عزیزانشان دچار مشکل شده بودند. بیمارستان‌ها نیز توان پذیریش شمار بالای بیماران را نداشتند. از زمان تسریع در واکسیناسیون رفته رفته وضعیت در هند بهتر شد.

به گزارش یورونیوز، شمار قربانیان در هند بالای 450 هزار نفر اعلام شده است و هم اکنون 34 میلیون نفر با این بیماری دست به گریبان هستند.
با وجود آمار یک میلیاردی تزریق، ولی هنوز 700 میلیون نفر تنها یک دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و واکسینه کامل نشده‌اند.

کادر بهداشت و درمان هند در ماه اکتبر تا به پنج میلیون نفر در روز واکسن زده‌اند.

بیشتر بخوانید:

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف