مدیرکل نیروی کار وزارت تعاون خبر داد؛
پرداخت 10هزار و 82میلیاردتومان تسهیلات کرونایی به کسب‌وکارها

حسین محمودی، مدیرکل هدایت نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از زمان شروع ثبت نام (بیستم اردیبهشت ماه 99) تاکنون 523 هزار و 777 فقره ثبت نام در سامانه کارا با اشتغال 978 هزار نفر انجام شده است.

  • کد خبر: 3930
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 3 آبان 1400 - 11:29

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (کرونومی) به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حسین محمودی اظهار داشت: تسهیلات درخواستی ثبت شده در سامانه کارا برابر 18 هزار و 150 میلیارد تومان است که 10 هزار و 82 میلیارد تومان از این مبلغ پرداخت شده است.

 وی در ادامه افزود: بانک ها در پرداخت تسهیلات همکاری می کنند و سامانه کارا همچنان فعال است و صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده کرونایی می توانند در آن ثبت نام کنند.

محمودی گفت: این تسهیلات به واحدهای آسیب‌دیده در نظر گرفته شده است. در این راستا 14 رسته اصلی و 850 زیررسته شناسایی شدند و در حال دریافت تسهیلات هستند.

بیشتر بخوانید:

فهرست گروه‌های شغلی مشمول این تسهیلات شامل مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده اعم از رستوران ها، بوفه ها، طباخی ها، قهوه خانه ها و اغذیه فروشی ها، مراکز مربوط به گردشگری شامل هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، مجتمع‌های جهانگردی و گردشگری، مهمان‌پذیرها، مهمان‌سراها، مسافرخانه‌ها، مراکز بوم‌گردی، مراکز اقامتی، پذیرایی، تفریحی، خدمات بین‌راهی، موزه ها و زائرسراها اعلام شده است.

 همچنین، حمل و نقل عمومی مسافر برون شهری اعم از هوایی، جاده ای ریلی و دریایی، حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری، دفاتر خدمات مسافرتی گردشگری و زیارتی، تولید و توزیع پوشاک، تولید و توزیع کیف و کفش، مراکز توزیع آجیل خشکبار، قنادی بستنی و آبمیوه، باشگاه ها و مجتمع های ورزشی و تفریحی، مراکز و مجتمع های فرهنگی، آموزشی هنری و رسانه‌ای، مراکز تولید و توزیع و فروش صنایع دستی، آموزشگاه های رانندگی، آرایشگاه ها سالن های زیبایی و گرمابه ها، موسسه های خصوصی دارای پروانه بهره برداری از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و واحدهای پرورش مرغ گوشتی و مرغ مادر مراکز تولید محصولات گل خانه ای سبزی و صیفی جات صادراتی و مراکز تولید و عرضه گل و گیاهان زینتی و ماهیان زینتی از دیگر رسته های شغلی بودند.

سامانه کارا همچنان برای ثبت نام دریافت تسهیلات فعال است. بر این اساس به تعداد کارکنان واحدهای ثبت نام شده، اعم از بیمه شده و بیمه نشده، 12 تا 16 میلیون تومان وام 12 درصد با بازپرداخت 22 ماهه اقساط و 2 ماه تنفس (مجموعا 24 ماه) تعلق می گیرد.

 برای بازپرداخت اقساط نیز به دریافت کنندگان تسهیلات فرصت داده شده است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف