اداره آمار بازار کار آمریکا پیش بینی کرد
کرونا و مشاغل پرتقاضا در آمریکا در یک دهه آینده

همه‌گیری بیماری کووید-19 چشم‌انداز بازار کار در بسیاری از کشورها از جمله آمریکا را تغییر داده است؛ چنان که میلیون‌ها آمریکایی مسیرهای شغلی خود را تغییر داده یا برای همیشه با کسب و کار خود خداحافظی کرده‌اند. با این حال، اداره آمار بازار کار آمریکا اعلام کرده که با وجود توقف رشد بکارگیری نیروی کار تازه طی 10 سال آینده، برخی شغل‌ها با افزایش تقاضا مواجه خواهند شد.

  • کد خبر: 3931
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 3 آبان 1400 - 15:07

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (کرونومی) بر اساس گزارش اداره آمار بازار کار آمریکا، تعداد مشاغل جدید در این کشور تا سال 2030 به 11.9 میلیون شغل خواهد رسید که بخش قابل توجهی از آنها در در صنایعی که بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا متحمل شده‌اند، ایجاد خواهد شد. به عنوان نمونه در بخش تهیه غذا و دستوران‌داری حدود 1.5 میلیون شغل جدید ایجاد خواهد شد و تعداد آشپزها و کارکنان فست فود افزایش خواهد یافت.

مشاغل پرتقاضا در آمریکا طی دهه آینده
اما در میان تمامی مشاغل، تکنسین‌های تعمیر توربین‌های بادی با بیشترین تقاضا طی دهه آینده مواجه خواهند شد و نیاز به این حرفه 68.2 درصد رشد خواهد کرد. پس از آن، نیاز به پرستار متخصص بیش از سایر حرفه‌ها رشد خواهد کرد و شمار فعالان این حرفه 52.2 درصد افزایش خواهد یافت.

رتبه‌بندی مشاغل پرتقاضا در دهه آینده نشان می‌دهد که بازار کار آمریکا تحت تاثیر رشد تولید انرژی‌های پاک، افزایش اهمیت تحلیل داده‌ها و امنیت اطلاعات و نیز لزوم توسعه مراقبت‌های بهداشتی خواهد بود. البته در این میان، بالاترین دستمزد‌ها نیز از آن دستیاران پزشکی و پرستاران متخصص است که میانه درآمد ناخالص آنها بیش از 110 هزار دلار در سال است. از نظر درآمد، متخصصان تحلیل داده‌ها و امنیت اطلاعات در رتبه دوم و تکنسین‌های انرژی‌های تجدیدپذیر در جایگاه سوم قرار دارند.

اگرچه پیش‌بینی‌های بلند مدت در مورد بازار کار بزرگ‌ترین اقتصاد جهان امیدوار کننده است ولی در شرایط فعلی اقتصاد این کشور با مشکل احیای سریع مشاغل مواجه شده است؛ به طوری که پس از رشد بالای مشاغل در ماه ژوئیه، این روند کند شده و در ماه اوت تنها 235 هزار شغل جدید ایجاد شده که بسیار کمتر از پیش‌بینی 720 هزاری اقتصاددانان بوده است.

بیشتر بخوانید:

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف