برنامه جدید شهرداری تهران
افزایش تعداد واگن‌های مترو در زمان شیوع کرونا

شهرداری تهران برای کاهش تراکم جمعیت در واگن‌های مترو به منظور پیش‌گیری از شیوع ویروس کرونا، تعداد واگن‌ و رام قطارها را در خطوط پر ترافیک افزایش داد.

  • کد خبر: 397
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 1 مهر 1399 - 13:30

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا و به نقل از خانه ملت، پیروز حناچی، شهردار تهران در رابطه با افزایش فشار بر حمل و نقل عمومی تهران در هفته‌های اخیر و افزایش انتقال ویروس کرونا گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی نه تنها در مترو و وسایل حمل و نقل عمومی بلکه در تمامی امکان سرپوشیده که افراد حضور دارند، الزامی است اما رعایت این موارد در مترو به دلیل ازدحام جمعیت به ویژه در ساعات پیک الزام بیشتر دارد.

وی، الزام رعایت پروتکل‌ها در سطح شهر را به قوانین مربوط به بستن کمربند ایمنی هنگام رانندگی تشبیه کرد و ادامه داد: اگر رعایت پروتکل‌های بهداشتی را با استفاده از ابزارهای حاکمیتی جدی بگیریم و از ورود افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را  رعایت نمی‌کنند به مترو و اتوبوس جلوگیری کنیم در اسرع وقت همه رعایت خواهند کرد. 

شهردار تهران یادآور شد: در حال حاضر که خودم هم با مترو تردد می‌کنم بیش از 99 درصد هنگام سوار شدن بر مترو از ماسک استفاده می‌کنند، البته تعداد بسیار محدودی هم نسبت به رعایت پروتکل‌ها پایبند نبوده و از ماسک استفاده نمی کنند. معتقدم با این افراد باید با جدیت برخورد شود چرا که  بحث سلامتی و ایمنی عمومی مطرح است.

حناچی با بیان اینکه برای کاهش تراکم در زمان‌های پیک استفاده از مترو، تعداد و زمان ورود واگن‌ها به ایستگاه‌ها را افزایش دادیم، تصریح کرد: با توجه به اینکه ترافیک و تراکم جمعیت در تمامی خطوط مترو یکسان نیست، در خطوطی که جمعیت بیشتری دارد سر خط فاصله  قطارها را کمتر  و تعداد واگن ها و رام قطار‌ها را بیشتر می‌کنیم، این کار در  خطوط  به منظور کاهش ترافیک انسانی انجام می‌شود.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف