در مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه مرکزی
تقدیر دژپسند ازبیمه نامه توقف کسب وکار ناشی از کرونا

وزیر مور اقتصاد و دارایی در مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه مرکزی گفت: صنعت بیمه با احساس مسئولیت در دوران همه گیری کرونا، برای حمایت از کسب و کارها با طراحی «بیمه نامه توقف کسب و کار به دلیل اپیدمی و پاندمی» اقدام حمایت مناسبی انجام داده است که طبق آن کسب و کارها می توانند خود را از 500 هزار تومان تا 12 میلیون تومان درآمد در روز، برای حداکثر یک دوره شصت روزه، بیمه کنند.

  • کد خبر: 398
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 1 مهر 1399 - 14:06

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصاد و دارایی روز دوشنبه 31 شهریورماه در مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه مرکزی با تقدیر از  برنامه ها و تلاش های صنعت بیمه کشور در دوران کرونا گفت: با توجه به عملکرد بسیار خوب صنعت بیمه در جریان سیل سال 1398 ، امیدواریم با تاسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی، بتوانیم از ظرفیت های صنعت بیمه در پذیرش ریسک های طبیعی بهره مند شویم.

 وزیر اقتصاد در این  مجمع با تاکید بر ضرورت هوشمندسازی خدمات بیمه ای در کشور گفت:باید امکانی فراهم شود هر فرد با در اختیار داشتن یک کارت هوشمند از انواع خدمات بیمه ای شرکت ها، اطلاعات کامل و دقیقی بدست آورد و بدون نیاز به ارتباط چهره به چهره، از طریق همان کارت، بتواند بیمه نامه متناسب با شرایط شغلی و زندگی خود را انتخاب و از مزایای آن بهره مند گردد.

 دژ پسند افزود: خوشبختانه صنعت بیمه از سال 1397جهش قابل توجهی را آغاز کرده که اکنون شاهد نتایج مثبت آن هستیم اما باید با برنامه، تلاش ها به گونه ای ساماندهی شود که فاصله با سایر کشور ها به سرعت کاهش یابد.


بیمه نامه «توقف کسب و کار ناشی از اپیدمی و پاندمی» چیست؟

 

رئیس کل بیمه مرکزی پیشتر در 22 شهریورماه سال جاری از طراحی بیمه نامه«توقف کسب و کار ناشی از اپیدمی و پاندمی»  خبر داده بود که بر مبنای آن صنعت بیمه کشور با طراحی  این محصول جدید، ریسک های ناشی از توقف کسب و کارهای ناشی از اپیدمی را پوشش داده و به نوعی زیان های بخش اشتغال و کسب و کار را جبران می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا و به نقل از بیمه مرکزی، رییس کل بیمه مرکزی در روز شنبه در آیین رونمایی از بیمه نامه «توقف کسب و کار ناشی از اپیدمی و پاندمی» با بیان این مطلب گفت: ماهیت بیمه ها در دنیا، شناسایی ریسک ها و مدیریت آنهاست و از این طریق باعث ایجاد آرامش و اطمینان در سطح جامعه می شوند.

غلامرضا سلیمانی باتشریح اقدامات بعمل آمده ازطرف صنعت بیمه پس از شیوع ویروس کرونا در کشور از «پوشش هزینه های این بیماری توسط دارندگان بیمه نامه های تکمیلی درمان»، «تمدید بیمه نامه های شخص ثالث تا 15 اردیبهشت 99 بدون دریافت حق بیمه»، «پرداخت 660 میلیارد تومان به وزارت بهداشت بابت عوارض 10درصدی بیمه نامه ها» به عنوان بخشی از این اقدامات نام برد و گفت: در حال حاضرحدود 25میلیون نفر از افراد دارای بیمه نامه های تکمیلی درمان هستندکه امیداواریم این میزان در سالهای آینده بیشترشود.

وی در ادامه سخنان خود گفت: علیرغم اینکه صنعت بیمه کشور با حدود 80 هزار نمایندگی برای کنترل این ویروس کمک های بزرگی چه بصورت شخصی و چه بصورت سازمانی انجام داده است، اما وظیفه خود می دید که برای کمک به برخی از کسب و کارهایی که در جریان شیوع این بیماری و بیماریهای مشابه دچار خسارت و آسیب می شوند ، نیز به فکر تهیه محصول جدید باشد براین اساس این بیمه نامه طراحی و عرضه شده است.

رییس کل بیمه مرکزی با اشاره به این نکته که در سال جهش تولید این محصول می تواند به رونق کسب و کارهای بعضا تعطیل شده نیز کمک کند گفت: در این بیمه نامه ی پیچیده که شرکت بیمه تعاون با همفکری بیمه مرکزی طراحی کرده است، بیش از 70نوع شغل و کسب وکار شناسایی شده است که چنانچه براثر بروز بیماریهایی مثل کرونا با تعطیلی و یا کاهش درآمد مواجه شوند، می توانند از مزایای آن بهره مندشوند.

این بیمه نامه در فاز اول برای 60 روز پیش بینی شده است و امیدواریم که شرکت بیمه تعاون و یا هرشرکت بیمه ای بتواند با تهیه و طراحی محصولات جدید به همه مردم جامعه خدمت ارایه نمایندو بنا به مقررات بیمه ای در راستای مالکیت معنوی از مزایای انحصاری آن نیز در مدت زمان مشخص استفاده نماید.

سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که اینگونه بیمه نامه ها، پیچیدگی های محاسباتی خاص دارند و نمی توان از بودجه های دولتی نیز استفاده کرد، گفت: این کار ارزشمند بیمه ای با استفاده از سرمایه های خرد در راستای کمک به آحاد جامعه برای انجام کارهای بزرگ طراحی شده است که در این زمینه باید ازهمکاری شرکت بیمه تعاون و همکاران بیمه مرکزی برای رسیدگی سریع، نگاه مثبت و جسارت و هوشمندی که داشتند تشکر کنم.

گفتنی است در این مراسم که با حضور دبیر کل سندیکای بیمه گران، رئیس پژوهشکده بیمه، اعضای هیات عامل بیمه مرکزی،رئیس و اعضای هیات مدیره شرکت بیمه تعاون برگزارشد از بیمه نامه توقف کسب و کار ناشی از اپیدمی و پاندمی رونمایی شد.

یونس مظلومی مدیر عامل شرکت بیمه تعاون نیز با تشریح جزییات این بیمه نامه گفت: کسب و کارها در این بیمه نامه به سطوح مختلف تقسیم بندی می شوند و پوشش بیمه نامه ها نیز از روزی 500 هزار تومان تا روزی 12 میلیون تومان متغیر است رویکرد این بیمه نامه پارامتریک بوده و در جهت اجرای مسوولیت های اجتماعی برخی از مشاغل در این طرح گنجانده شده است.

برچسب‌ها

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف