رئیس اتاق اصناف مرکز استان بوشهر:
کرونا، رمق و رونق بازارهای بوشهر را گرفت

رئیس اتاق اصناف مرکز استان بوشهر گفت: قبل از شیوع بیماری کرونا رونق از بازار و کسب‌وکار اصناف گرفته‌ شده بود و شیوع این بیماری نیز مزید بر علت شده است تا اصناف در شهر بوشهر روزهای دشوار و کم‌رونقی را تجربه کنند.

  • کد خبر: 4044
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 23 آبان 1400 - 11:01

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (کرونومی)  به نقل از اتاق اصناف ایران مصطفی‌گراشی درباره تأثیرات شیوع بیماری کرونا بر وضعیت اصناف استان بوشهر، گفت: متأسفانه لطمات زیادی در اثر شیوع بیماری کرونا به اصناف استان بوشهر وارد شده است. از طرفی وقتی‌که راه‌های بین‌المللی بسته شود و مراودات با کشورهای همسایه کاهش پیدا کند بازار  شهر بوشهر نیز که یک شهر بندری است کمرنگ خواهد شد و رمق و رونق خود را از دست خواهد داد.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان بوشهر بابیان اینکه شهر بوشهر به دلیل موقعیت جغرافیایی و گرمای هوا به‌ جز مزیت دسترسی به بازارهای کشورهای همسایه و فروش کالاهای وارداتی ارزان‌قیمت در بازار، جاذبه گردشگری دیگری ندارد، افزود: اکثر مسافران به‌ امید خرید کالا باقیمت پایین به این شهر می‌آیند و در حال حاضر به دلیل عدم امکان واردات کالاهای خارجی قیمت کالاها در شهر بوشهر با شهرهای دیگر تفاوتی ندارد و مردم دیگر برای مسافرت به شهر ما تمایلی ندارند.

گراشی اظهار کرد: باید برای شهر بوشهر جاذبه اقتصادی ایجاد شود و با ایجاد مراودات بین‌المللی بازارهای ما فعال شود تا علاوه بر توسعه گردشگری، مردم محلی نیز برای ماندن در این شهر تمایل داشته باشند.

این فعال حوزه اصناف گفت: قبل از شیوع بیماری کرونا متأسفانه به دلایل مذکور رونق از بازار و کسب وکار اصناف گرفته‌شده بود و شیوع این بیماری نیز مزید بر علت شده است تا در حال حاضر اصناف در استان بوشهر از وضعیت خوبی برخوردار نباشد.

بیشتر بخوانید:

وی در خصوص حمایت‌های کرونای از اصناف استان بوشهر، گفت: فقط صنوفی که در سامانه کارا ثبت‌نام کرده بودند و کارگران خود را بیمه تأمین اجتماعی کرده بودند توانستند از تسهیلات حمایتی استفاده کنند، اما متأسفانه همه اصناف موفق به دریافت این تسهیلات حمایتی. یا حمایت دیگری نشده‌اند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف