هزینه بستری یک بیماری کرونایی در ایران
بیمارستان‌ها برای کرونا ردیف بودجه ندارند

سازمان نظام پزشکی ایران، هزینه روزانه بستری بیماران کرونا در بیمارستان ها را از 450 هزار تا 800 هزار تومان متغیر اعلام کرد.

  • کد خبر: 409
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 2 مهر 1399 - 11:40

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، حسین کرمانپور، مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، به افزایش هزینه‌های بیمارستان‌ها بعد از شیوع کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: متاسفانه هزینه‌های بیمارستان‌های درگیر بیماران کرونایی، به شدت افزایش یافته است.

وی با اعلام اینکه هزینه روزانه بستری هر بیمار کرونایی در بیمارستان دولتی 450 هزار تومان است، افزود: این هزینه در بخش خصوصی به 800 هزار تومان می‌رسد.

کرمانپور گفت: البته این هزینه شامل بستری در بخش عادی است و اگر بیمار به بخش مراقبت‌های ویژه برود و بستری شود، هزینه‌ها به مراتب بیشتر می‌شود.

مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی ایران، با عنوان این مطلب که بیمارستان‌ها برای هزینه‌های کرونا ردیف بودجه ندارند، تصریح کرد: متاسفانه بیمارستان‌های درگیر بیماران کرونایی به سختی سرپا ایستاده‌اند.

وی ادامه داد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بیمارستان که شامل تهیه دستکش و ماسک و لباس حفاظت شخصی برای کادر درمانی می‌شود، به شدت هزینه‌ها را بالا برده است. همچنین تهیه مواد ضد عفونی کننده نیز در کنار این وسایل، از نیازهای روزانه بیمارستان‌ها است که باید تأمین شود.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف