موج جدید کرونا در آمریکا با نزدیک شدن فصل تعطیلات

با نزدیک شدن به فصل تعطیلات و جشن شکرگزاری در آمریکا، موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور رو به افزایش بوده که از هم اکنون نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است. این نگرانی ها در حالی است که آنتونی فاوچی رئیس موسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا هفته گذشته اعلام کرد که مردم آمریکا امسال می توانند از تعطیلات خود لذت ببرند.

  • کد خبر: 4092
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 1 آذر 1400 - 09:58

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (کرونومی) به گزارش تارنمای هیل، موارد روزانه ابتلا به کرونا در آمریکا کمتر از 100 هزار نفر بوده و بیش از 200 میلیون نفر در این کشور کاملا واکسینه شده اند اما با وجود میلیون ها نفر واکسینه نشده و افزایش موارد ابتلا به کرونا، کارشناسان به افراد آسیب پذیر یا آنهایی که هنوز واکسن کرونای خود را دریافت نکرده اند در خصوص حضور در اجتماعات بزرگ اخطار داده اند.
امبر دسوزا یک اپیدمیولوژیست در دانشکده بهداشت عمومی جانز هاپکینز بلومبرگ گفت که همانطور که وارد فصل تعطیلات می شویم، روند رو به افزایش کرونا نگرانی هایی را ایجاد کرده است. بدون شک به سمت موج جدیدی حرکت می کنیم.
با توجه به داده های "نیویورک تایمز" در یک هفته گذشته آمریکا به طور متوسط 95 هزار مورد جدید ابتلا به کرونا را به ثبت رسانده است که در مقایسه با دو هفته گذشته،  افزایش 33 درصدی را نشان می دهد.
در دو هفته گذشته 39 ایالت آمریکا شاهد افزایش موارد ابتلا به کرونا بوده اند درحالی که در ایالت های ماساچوست و رود آیلند موارد ابتلا به کرونا دو برابر شده اند.
به صورت روزانه حدود 48 هزار نفر در آمریکا به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان ها بستری می شوند و همچنین روزانه یک هزار و 100 نفر جان خود را از دست می دهند.
همچنان حدود 57 میلیون نفر در آمریکا در مقابل ویروس کرونا واکسینه نشده اند که این امر خطر افزایش موارد ابتلا به کرونا در این کشور را افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید:


این درحالی است که سازمان غذا و داروی آمریکا روز جمعه اعلام کرد پیش از آغاز تعطیلات آمریکا، دوز سوم واکسن های شرکت های فایزر و مدرنا به همه افراد بزرگسال تزریق می شود.
پس از این تصمیم، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها تزریق دوز سوم واکسن فایزر را برای همه افراد در گروه سنی بالای 12 سال تایید کرد.
شرکت فایزر هفته پیش از سازمان غذا و داروی آمریکا خواسته بود دوز سوم کرونا را برای همه بزرگسالان در آمریکا تایید کند. این شرکت آمریکایی در دفاع از تقاضای خود اعلام کرده بود که تحقیقات بر روی 10 هزار نفر نشان می دهد دوز سوم کرونا برای تمام بزرگسالان مفید است.
آمریکا با 48 میلیون 565 هزار مورد ثبت شده ابتلا به کرونا و همچنین بیش از 793 هزار فوتی ناشی از این بیماری همه گیر، در رده اول جهانی از نظر آمار ابتلا و قربانیان این بیماری قرار دارد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف