با هدف کنترل قیمت اقلام بهداشتی
گشت‌های بازرسی از داروخانه‌ها آغاز شد

سازمان حمایت از آغاز گشت‌های مشترک بازرسی به همراه سازمان غذا و دارو از داروخانه ها خبر داد و اعلام کرد: داروخانه‌ها مکلف به ارائه اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم با نرخ مصوب هستند.

  • کد خبر: 410
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 2 مهر 1399 - 11:49

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا  سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با همکاری بازرسان سازمان حمایت و دانشگاه‌های علوم پزشکی و بازرسان سازمان غذا و دارو، گشت‌های مشترک بازرسی از داروخانه‌های سراسر کشور برای کنترل روند عرضه و قیمت عرضه ماسک و اقلام ضدعفونی کننده انجام می‌شود.

هدف از این اقدام کنترل و نظارت برای بررسی قیمت فروش ماسک و اقلام ضدعفونی کننده در داروخانه‌ها به صورت ویژه است.

در این اطلاعیه آمده است؛ بر اساس مصوبات ستاد لجستیک مقابله با کرونا مقرر شده روزانه 2 میلیون ماسک برای عرضه در داروخانه‌ها به مصرف کنندگان به قیمت حداکثر 1,300 تومان انجام پذیرد و به همین میزان نیز ماسک سه لایه به مراکز درمانی تحویل داده شود و بر این اساس کلیه داروخانه‌ها مکلف هستند تا نسبت به تأمین نیازهای مردم به نرخ مصوب اقدام کنند.

نظارت بر فرایند تأمین و توزیع کالا در مراکز درمانی از وظایف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و سازمان حمایت در راستای ساماندهی مناسب بازار و توزیع ماسک و مواد ضد عفونی کننده در این بازرسی مشترک شرکت داشته و تشدید بازرسی‌های مشترک این سازمان و دیگر دستگاه‌های نظارتی به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.

در این طرح با متخلفان احتمالی که از فروش کالا امتناع و یا تخلفاتی چون گرانفروشی، کم فروشی، احتکار و… داشته باشند، برخورد قانونی لازم اعمال می‌شود.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف