سازمان جهانی بهداشت هشدار داد؛
صدهاهزار اروپایی در معرض مرگ کرونایی

سازمان جهانی بهداشت روز سه شنبه هشدار داد و اعلام کرد که بیماری کرونا در اروپا ممکن است تا بهار آینده 700 هزار نفر را به کام مرگ بکشاند.

  • کد خبر: 4107
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 3 آذر 1400 - 09:57

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (کرونومی) به نقل از نشریه هیل، دفتر اروپایی سازمان جهانی بهداشت  تاکید کرد که در  53 کشور منطقه اروپا تا کنون بیش از  1.5 میلیون نفر بر اثر کرونا جان خود را ازدست داده اند و  کووید-19 در حال حاضر عامل اصلی مرگ و میر در اروپا و آسیای مرکزی است.

این سازمان هشدار داد که ممکن است مجموع مرگ‌ و میر ناشی از کووید-19 در اروپا تا ماه مارس (اسفند) به بیش از 2 میلیون نفر برسد.

سازمان جهانی بهداشت در بیانیه ای اعلام کرد، پیش‌بینی می‌شود که تعداد تلفات جمعی این بیماری همه‌گیر در منطقه اروپا تا بهار آینده به بیش از دو میلیون و 200 هزار نفر برسد.

مقر بین المللی آژانس بهداشت سازمان ملل در ژنو اعلام کرد کشورهای ثروتمند باید از ارائه واکسن های تقویت کننده (دوز سوم) خودداری کنند زیرا هنوز توزیع دوزهای اولیه واکسن بین کشورهای فقیرتر پایان نیافته  و ادامه دارد.

بیشتر بخوانید:

هانس هنری، مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا گفت: همه ما این فرصت و مسئولیت را داریم که در جلوگیری از تراژدی ، تلفات جانی و محدود کردن اختلالات بیشتر ناشی از کرونا  در جامعه و مشاغل در فصل زمستان کمک کنیم.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف