ایرلاین‌های بزرگ در آستانه ورشکستگی
هواپیماهای خاموش اقتصاد جهان را زمین‌گیر می‌کنند؟

در حالی که به تازگی افت ارزش سهام ایرلاین‌ها در شرق آسیا و اقیانوسیه خبرساز شده بود، روز گذشته شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزای آلمان از اخراج 22 هزار کارمند خود خبر داد و در امریکا نیز هم‌حزبی‌های ترامپ برای پیشگیری از ورشکستگی ایرلاین‌های امریکایی لایحه کمک 28 میلیون دلاری به هواپیمایی‌ها را به مجلس سنا بردند.

  • کد خبر: 411
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 2 مهر 1399 - 12:08

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقنصادی کرونا یکی از مهم‌ترین رویدادهایی که اخیرا بیش از هر موضوع دیگری مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته، وضعیت ایرلاین‌هاست. کاهش شدید پروازهای بین‌المللی و افت درآمد ایرلاین‌ها معادلات اقتصادی بسیاری از کشورها را دستخوش بحرانی دوباره کرده است.

روز گذشته لوفتهانزا، اعلام کرد با تداوم تضعیف تقاضای مسافرت هوایی به علت پاندمی کرونا، تعداد کارکنان بیشتری را اخراج خواهد کرد. این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد: تعداد 22 هزار نفر نیروی تمام‌وقت مازاد شرکت برکنار خواهند شد.

لوفتهانزا همچنین اعلام کرد با توجه به این‌که این شرکت در شرایط فعلی ماهانه 500 میلیون یورو ضرر می‌کند، هواپیماهای بیشتری را از سرویس خارج خواهد کرد. با توجه به این‌که تقاضای مسافرت هوایی در زمستان کمتر از انتظار خواهد بود و ویروس کرونا همچنان مسافرت هوایی را تحت تأثیر قرار داده است، لوفتهانزا تا سال 2025 ناوگان خود را 150 هواپیما کاهش خواهد داد. دولت آلمان در ماه ژوئن 10 میلیارد یورو به لوفتهانزا کمک کرد.

بیشتر بخوانید:
تاثیر کرونا بر افت صنعت هوایی
افت دامنه‌دار شاخص‌های اقتصادی آسیا و اقیانوسیه

اما در امریکا نیز قضیه اوضاع بهتری ندارد. جمهوری‌خواهان مجلس سنای آمریکا لایحه‌ای را پیشنهاد دادند که طی آن 28 میلیارد دلار به صنعت رو به افول ایرلاین‌ها کمک می‌کند. این در حالی انجام می‌شود که از آغاز ماه آینده ایرلاین‌ها آماده می‌شوند بیش از 30 هزار نفر را اخراج کنند. ایرلاین‌ها از پاندمی کرونا بسیار آسیب دیدند و میلیاردها دلار ضرر کردند، در حالی که هنوز هم تقاضای مسافرت هوایی بازنگشته است.

کنگره آمریکا 32 میلیارد دلار در ماه مارس به ایرلاین‌های آمریکا کمک کرد و از آنها تعهد گرفت به ازای دریافت این کمک تا انتهای سپتامبر هیچ‌کدام از کارکنان خود را اخراج نکنند. حالا تنها 10 روز مانده به انتهای این مهلت، کنگره لایحه‌ای پیشنهاد کرده تا انتهای ماه مارس سال آینده از مشاغل این بخش حمایت کند. 11 میلیارد دلار از این بسته کمک‌های جدید خواهد بود و 17 میلیارد دلار آن اعتبارات و وام‌هایی است که از بسته قبلی دست‌نخورده باقی مانده است.

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف