اجرای مدیریت هوشمند کرونا از شنبه آینده
قرنطینه هوشمند واکسن‌نزده‌هایی که تست پی.سی.آر منفی ندارند/ متخلفان تا 1 میلیون جریمه می‌شوند/ چگونه از وضعیت واکسیناسیون مطلع شویم؟

کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا جزئیات طرح مدیریت هوشمند بیماری در بستر سامانه را در قالب اطلاعیه شماره دو صادر کرد.

  • کد خبر: 4182
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 16 آذر 1400 - 11:15

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (کرونومی) بر اساس این اطلاعیه این طرح با عنوان «مدیریت هوشمند بیماری کرونا در بستر سامانه امید» آغاز خواهد شد و هدف از اجرای آن «مدیریت، کنترل و نظارت هوشمند بیماری کرونا از طریق تبادل اطلاعات بر خط در بستر سامانه امید به منظور ایجاد تعادل در زندگی روزانه شهروندان و صیانت از سلامت آنان است.

همچنین ارکان مدیریت هوشمند این طرح واکسیناسیون و انجام تست غربالگری و پیوند آنها به زندگی روزانه شهروندان با استفاده از سامانه مدیریت هوشمند بیماری است.

حوزه‌های مشمول این طرح نیز شامل؛ تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی بخش‌های حاکمیتی، دولتی، عمومی و خصوصی، دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده 2 قانون مدیریت بحران، واحدها و فعالیت‌های صنفی (تجاری، بازرگانی، خدماتی، تفریحی، رفاهی، تولیدی، صنعتی، کارگاهی، اقتصادی)، حوزه‌های علمی، تحقیقاتی و آموزشی شامل دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه، حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی شامل نمازهای جمعه و جماعت، مراسم‌های دینی و ملی؛ تردد و حمل نقل شامل درون شهری، برون شهری، خودروهای شخصی.

طبق این اطلاعیه این طرح به صورت فازبندی که شامل دستگاه‌های اجرایی، حمل و نقل درون شهری، واحدها و فعالیت‌های صنفی، حمل و نقل برون شهری و تردد خودروهای شهری آغاز خواهد شد.

زمان آغاز فاز مرحله اول این طرح یکشنبه 21 آذر 1400 است، همچنین حدفاصل زمان فازبندی برای اجرای هر یک از مراحل پنجگانه یک هفته است.

 

جریمه‌ها

رانندگان خودرو‌های شخصی اگر بنا به تردد به شهر‌های قرمز و نارنجی را داشته باشند حتماً باید واکسن بزنند و در وضع بیماری و قرنطینه نباشند؛ این موضوع از طریق استعلام سیستمی با هماهنگی و اطلاعات پلیس راهنمایی و رانندگی انجام می‌شود.

اگر افراد دو دُز واکسن خود را نزده باشند و بخواهند سفر کنند، مشمول جریمه می‌شوند، مبلغ جریمه در شهر‌های قرمز و نارنجی، یک میلیون تومان و در شهر‌های زرد 500 هزار تومان است.

 

وضعیت واکسیناسیون

برای این موضوع به نام نویسی نیازی نیست و بر اساس طراحی که در سامانه «امید» انجام شده است افراد می‌توانند با استفاده از کد ملی و شماره موبایل خود، وضع واکسیناسیون خود را استعلام کنند.

کافی است با ورود به سامانه ثبت‌نام واکسیناسیون (اینجا کلیک کنید) به نشانی https://salamat.gov.ir/ و وارد کردن اطلاعات خود در بخش «دریافت کارت واکسن دیجیتال فارسی» از وضعیت ثبت واکسیناسیون خود مطلع شوید.

 

متن اطلاعیه

پیرو اطلاعیه شماره یک برای استحضار و آگاهی مردم عزیز جزئیات طرح مدیریت هوشمند بیماری در بستر سامانه به شرح ذیل اعلام می شود:

عنوان طرح
«مدیریت هوشمند بیماری کرونا در بستر سامانه امید»

هدف طرح

مدیریت،کنترل و نظارت هوشمند بیماری کرونا از طریق تبادل اطلاعات بر خط در بستر سامانه امید به منظور ایجاد تعادل در زندگی روزانه شهروندان و صیانت از سلامت آنان.
 

 ارکان مدیریت هوشمند                             

ارکان طرح واکسیناسیون و انجام تست غربالگری و پیوند آنها به زندگی روزانه شهروندان با استفاده از سامانه مدیریت هوشمند بیماری
 

 حوزه­ های مشمول طرح

کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی بخش ­های حاکمیتی، دولتی، عمومی و خصوصی.

دستگاه­های اجرایی موضوع ماده 2 قانون مدیریت بحران.

واحدها و فعالیت های صنفی (تجاری، بازرگانی، خدماتی، تفریحی، رفاهی، تولیدی، صنعتی، کارگاهی، اقتصادی).

حوزه ­های علمی - تحقیقاتی و آموزشی (دانشگاه‌­ها و حوزه ­های علمیه)؛

حوزه­ های فرهنگی واجتماعی(نمازهای جمعه و جماعت، مراسم ­های دینی و ملی و...) ؛

تردد و حمل نقل (درون شهری،برون شهری،خوروهای شخصی)
 

جفرافیای طرح
طرح در سراسر کشور به صورت فازبندی اجرایی خواهد شد.

فازبندی طرح

با عنایت به گستردگی حوزه ­های مشمول، طرح به صورت فازبندی زیر آغاز می شود.

مرحله اول: دستگاه‌­های اجرایی ؛             

مرحله دوم: حمل و نقل درون شهری؛

مرحله سوم: واحدها و فعالیت ­های صنفی؛

مرحله چهارم: حمل و نقل برون شهری و تردد خودروهای شهری؛

مرحله پنجم: علمی، تحقیقاتی و آموزشی

 

ملاحظه

زمان آغاز فاز ( مرحله ) اول روز یکشنبه 21-9-1400 می‌باشد.

حد فاصل زمان فازبندی برای اجرای هر یک از مراحل پنجگانه یک هفته می­‌باشد.

جهت آشنایی و کسب اطلاع از ابعاد طرح، صرفاً اطلاعیه­ های منتشره کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا را از طریق رسانه ها و منابع معتبر دنبال نمایند.

رسانه­ ها برابر مفاد اطلاعیه ­ها نسبت به انتشار اخبار اقدام نمایند.

بیشتر بخوانید:


 

 در اطلاعیه های بعدی جزئیات بیشتری تقدیم خواهد شد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف