پیش‌بینی وزارت توسعه و امور اقتصادی برای امسال
کوچک‌تر شدن 4.5 درصدی اقتصاد جهان

بر اساس پیش‌بینی وزارت توسعه و امور اقتصادی روسیه، رشد اقتصادی جهان در سال جاری، 4.5- درصد خواهد بود.

  • کد خبر: 438
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 7 مهر 1399 - 11:39

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از خبرگزاری تاس روسیه، وزارت توسعه و امور اقتصادی روسیه در گزارشی پیش‌بینی کرد پیامدهای کرونا بر اقتصاد جهانی تا سال 2023 ادامه پیدا کند و امسال نیز متوسط رشد اقتصادی کشورهای جهان منفی چهار تا 4.5 درصد باشد. طبق این گزارش، روند شیوع کرونا در بسیاری از کشورها در مقایسه با هفته‌های قبل بدتر شده است و این مساله می‌تواند دولت‌ها را وادار به اعمال مجدد قرنطینه و ممنوعیت‌های رفت و آمدی کند. 

به گفته این نهاد روسی، بخش‌های گردشگری، حمل و نقل هوایی، تفریح و سرگرمی و هتلداری بیش از هر بخش دیگری از شیوع کرونا صدمه دیده‌اند.

 

با هم در سایت کرونومی خواندیم:

 

در حال حاضر بخش بزرگی از کارکنان شرکت‌ها در کشورهای مختلف به صورت دورکار مشغول به کار هستند و ممکن است این شکل کار با توجه به نبود سابقه قبلی باعث کاهش بهره‌وری و رفتار حرفه‌ای شود. به گفته وزارت توسعه و امور اقتصادی روسیه یکی از اولویت‌های مهم کشورها در حال حاضر باید افزایش بهره‌وری کارکنان از شیوه‌های مختلف نظیر آموزش‌های مربوطه باشد. 

پیش از این سازمان توسعه و همکاری اقتصادی اعلام کرده بود متوسط رشد اقتصادی کشورهای جهان تا پایان امسال به منفی شش درصد برسد که این وضعیت در صورت بروز موج دوم بدتر نیز خواهد شد و در این سناریو، اقتصاد جهانی احتمالا 7.6 درصد کوچک‌تر خواهد شد.

لاورنس بونه- کارشناس مسایل اقتصادی با بیان اینکه چشم‌اندازی دراماتیک در انتظار اقتصاد جهان است افزود: «ممکن است شاهد موج دم کرونا باشیم یا نباشیم اما در هر دو سناریو، یک چیز مشخص است و آن هم اینکه استانداردهای زندگی به نسبت سال قبل به میزان محسوسی افت کرده است و بسیاری از کشورها با رشد اقتصادی دو رقمی منفی مواجهند که در طول تاریخ آن ها بی‌سابقه است.»

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف