مرکز پژوهش‌های مجلس منتشر کرد:
افزایش 40 درصدی مصرف آب هفته اول فروردین در برخی مناطق

از مهمترین مسائل مرتبط با بخش آب در ارتباط با ویروس جدید کرونا (کوویدـ19)، افزایش مصرف آب در بخش‌های شرب و بهداشت است که به دلیل افزایش مصارف بهداشتی آب ناشی از افزایش شستشوها رخ داده است.

  • کد خبر: 44
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 26 فروردين 1399 - 15:47

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، دفتر مطالعات زیربنایی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، در گزارشی با عنوان «درباره مقابله با شیوع ویروس کرونا (20) تأثیر کرونا بر منابع آب و فاضلاب» به بررسی مدارک علمی و مقالات تحقیقاتی معتبر و همچنین گزارش‌های ذی‌ربط منتشر شده توسط دستگاه‌های بین‌المللی مهم مانند سازمان بهداشت جهانی و اداره حفاظت محیط ‌زیست آمریکا و همچنین آمار و ارقام ارائه شده توسط برخی از دستگاه‌های داخلی، موارد مهم در این زمینه پرداخته است.

بر اساس این گزارش، از مهمترین مسائل مرتبط با بخش آب در ارتباط با ویروس جدید کرونا (کوویدـ19)، افزایش مصرف آب در بخش‌های شرب و بهداشت است که به دلیل افزایش مصارف بهداشتی آب ناشی از افزایش شستشوها رخ داده است. براساس آمار و ارقام دریافتی از شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، میزان مصرف آب شرب در هفته اول فرودین‌ماه در کل کشور حدود 145 میلیون مترمکعب بوده که این مقدار نسبت به زمان مشابه در سال قبل در استان‌های مختلف، در برخی موارد تا حدود 40 درصد نیز افزایش داشته است. گفتنی است که میزان مصرف مذکور تقریباً مشابه مصرف پیک آب شرب در کشور است که در تیرماه اتفاق می‌افتد.

دریافت فایلdownlod