بودجه بزرگترین اقتصاد اروپا در کمند کرونا
کووید-19 عامل کسری بودجه 170 میلیارد دلاری امسال آلمان

بر اساس آخرین گزارش‌ها به نظر می‌رسد اقتصاد آلمان در سال جاری میلادی 5 درصد کوچک شود.

  • کد خبر: 449
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 8 مهر 1399 - 11:45

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از شین‌هوا، مرکز مطالعات اقتصادی آلمان در برآورد جدید خود از وضعیت اقتصادی این کشور اعلام کرد امسال اقتصاد این کشور 3/ 5 درصد کوچک خواهد شد که این رقم در صورت تحقق، 4/ 1 درصد بیشتر از رقمی خواهد بود که پیشتر تصور می‌شد. تیمو وولمرهویزر - مدیر بخش پیش‌بینی‌های این موسسه گفت: «کاهش رشد اقتصاد در سه ماهه دوم سال بهتر از چیزی بود که انتظارش را داشتیم و گمان می‌کنم در ادامه سال نیز روند احیای اقتصادی ادامه خواهد داشت.»

وی افزود: «با این حال نباید فراموش کرد که تا بازگشت به شرایط عادی راهی طولانی در پیش است، به‌ویژه آنکه هنوز احتیاط در رفتار معامله‌گران و خانوارها کاملا محسوس است.»

 

با هم در سایت کرونومی خواندیم:

 

 این موسسه با پیش‌بینی از سرگیری رشد اقتصادی در سال آینده، نرخ رشد سال 2021 را 1/ 5 درصد پیش‌بینی کرده است. در بعد بودجه‌ای اما مازاد بودجه 5/ 52 میلیارد دلاری دولت در سال قبل جای خود را به کسری بودجه 170 میلیارد دلاری در سال جاری خواهد داد. این موسسه با دفاع از تصمیم دولت برای کاهش نرخ مالیات بر ارزش افزوده از 19 درصد به 16 درصد، خواستار انجام اقدامات حمایتی بیشتر از بخش خصوصی در برابر پیامدهای کرونا شده است. پیش از این وزارت اقتصاد آلمان در گزارشی اعلام کرده بود روند احیای رشد اقتصادی این کشور از سر گرفته شده اما بسیاری از فعالان رفتار محتاطانه‌ای از خود نشان می‌دهند  و نمی‌توان آنها را خوش‌بین نامید. در سه ماهه دوم سال 2020 اقتصاد آلمان به میزان 7/ 9 درصد کوچک شد که این رشد، ضعیف‌ترین رشد اقتصادی آلمان از زمان ثبت داده‌های رشد در سال 1970 میلادی تاکنون محسوب می‌شود. همچنین در مقایسه با رشد مشابه فصل قبل نیز رشد اقتصادی 2/ 5 درصد کمتر شده است.  دولت آلمان تاکنون برای حمایت از بخش‌های مختلف اقتصاد این کشور ده‌ها میلیارد یورو نقدینگی به بازارها تزریق کرده است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف