S&P گلوبال اعلام کرد
تله کرونا برای افزایش بدهی هند

موسسه S&P گلوبال با گمانه‌زنی‌هایی در مورد هند اعلام کرد انتظار دارد نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی این کشور با رشد 17 درصدی نسبت به سال گذشته 17 روبرو باشدو این موسسه معتقد است نسبت یاد شده تا پیش از ماه مارس سال 2021 و پایان سال مالی این کشور از مرز 90 درصد خواهد گذشت.

  • کد خبر: 452
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 8 مهر 1399 - 13:02

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از راشا تودی، موسسه رتبه‌بندی S&P گلوبال هشدار داد به خاطر شیوع کرونا هند با کسری بودجه سنگین و افزایش شدید بدهی در سال مالی 2021 روبه‌رو خواهد شد. این موسسه اعلام کرد که رتبه اعتباری هند در حوزه سرمایه‌گذاری در پایین‌ترین سطح قرار دارد و تاکید کرد در ادامه تبعات شیوع ویروس کرونا در این کشور آسیایی، اقتصاد هند با کسری سنگین و افزایش شدید سطح بدهی در سال مالی 2021 روبه‌رو خواهد شد.

پیش‌بینی افزایش نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی هند، تقریبا شبیه به پیش‌بینی دو موسسه رتبه‌بندی دیگر است به گونه‌ای که موسسه رتبه‌بندی فیچ، پیش‌بینی کرده که نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی هند به 5/ 84 درصد در مارس سال آینده خواهد رسید و موسسه «مودی» این رقم را 1/ 90 درصد اعلام کرده است. موسسه رتبه‌بندی S&P  گلوبال اعلام کرده است که به خاطر شرایط پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا اقتصاد هند در سال‌جاری رشد منفی 9 درصدی را تجربه خواهد کرد. این موسسه اعلام کرده است که با توجه به سقوط سنگین اقتصادی هند در سال 2021-2020  ممکن است اقتصاد این کشور در سال مالی بعد تا 10 درصد رشد را تجربه کند.

رقم 9 درصد منفی برای رشد اقتصادی هند طی سال‌جاری که از سوی موسسه رتبه‌بندی S&Pگلوبال پیش‌بینی شده خیلی کمتر از ارقامی است که از سوی دیگر موسسات مالی عنوان شده است چر اکه بسیاری از این موسسات پیش‌بینی کردند طی سال‌جاری و با توجه به رشد منفی 9/ 23 درصدی اقتصاد هند در سه ماه دوم سال‌جاری این کشور برای امسال رشد دورقمی منفی خواهد داشت. اندیشکده شورای ملی تحقیقات اقتصادی کاربردی دهلی نو نیز اخیرا هشدار داده است که هند برای سال‌جاری رشد منفی 6/ 12 درصدی خواهد داشت. موسسه مودی هم رشد منفی 5/ 11 درصدی را برای اقتصاد هند در سال‌جاری پیش‌بینی کرده است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف