موج سوم در راه است
محدودیت‌های جدید کرونایی در قم

به‌دلیل استمرار افزایش شاخص‌های شیوع کرونا در قم و پیگیری‌های دانشگاه علوم پزشکی از چهارشنبه محدودیت‌هایی در قم اجرایی می‌شود.

  • کد خبر: 454
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 9 مهر 1399 - 08:28

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از مهر، بیژن سلیمان پور روز گذشته (سه شنبه) در جلسه شورای اطلاع‌رسانی و کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت جو روانی ستاد مبارزه با کرونا استان قم که در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه تصمیم‌گیری درباره اعمال تعطیلی نهادها در اختیار ستاد ملی مقابله با کرونا است گفت: به‌دلیل استمرار افزایش شاخص‌های شیوع کرونا در قم و پیگیری‌های دانشگاه علوم پزشکی از چهارشنبه محدودیت‌هایی در قم اجرایی می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی و امور اجتماعی استانداری قم با بیان اینکه فعالیت و پذیرایی رستوران‌ها، اغذیه‌فروشی‌ها، آبمیوه فروشی‌ها و بستنی‌فروشی‌ها فقط به‌صورت بیرون بر امکان داشته و پذیرایی در داخل این مکان‌ها ممنوع است، گفت: کلیه بوستان‌ها، شهربازی‌ها، مهدهای کودک‌ها و خانه‌های بازی در سطح شهر نیز در هفته آینده تعطیل بوده و شهرداری ناظر به اعمال این تعطیلات در مراکز تحت مسئولیت خود است.

وی افزود: گیم‌نت‌ها و محل‌های بازی سرپوشیده، استخرها، سالن‌های ورزشی و بدن‌سازی نیز تعطیل است.

سلیمان پور با اشاره به اینکه برگزاری مراسم در حرم مطهر حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران و بقا امامزادگان و حرکت دستجات در اربعین امام حسین (ع) و تعزیه‌خوانی ممنوع است، گفت: برگزاری مراسم در مساجد، حسینیه‌ها، تکایا و بقاع متبرکه و برپایی ایستگاه‌های صلواتی، موکب‌ها و توزیع نذورات ممنوع است.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری کلیه آزمون‌های جوامع صنفی، غیر صنفی و همایش‌های تعطیلی است گفت: مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز حوزوی و سایر مؤسسات آموزشی تعطیل و خدمات خود را به‌صورت مجازی ارائه کنند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف