در کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا صورت گرفت
تاکید بر تسریع پرداخت تسهیلات به کسب‌و‌کارها

دکترمحمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس‌جمهور و رییس کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از بیماری کرونا در بیست و دومین نشست این کارگروه بر لزوم تسریع و تسهیل پرداخت تسهیلات حمایتی دولت به خانوارها و کسب‌وکارهای آسیب دیده تاکید کرد.

  • کد خبر: 46
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 8 مرداد 1399 - 17:17

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا( (coronomy.irدر این نشست که روز دوشنبه (6 مرداد ماه) تشکیل شد، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بانک مرکزی گزارشی درباره آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات به بنگاه های اقتصادی آسیب دیده از شیوع کرونا ارایه کردند، دکتر محمد نهاوندیان رئیس کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا، بر تسریع و تسهیل فرآیند پرداخت تسهیلات به کسب و کارها و بنگاه های آسیب دیده از کرونا پرداخت و تاکید کرد که بانک های عامل   باید پرداخت این تسهیلات را یک مسئولیت ملی و اجتماعی خود بدانند و در اجرای آن اهتمام ویژه ای داشته باشند.

و پس از بحث و بررسی موانع و مشکلات موجود در اجرای این طرح، بر لزوم پرداخت سریع و آسان این تسهیلات تاکید شد. از جمله دستاوردهای این موضوع راه‌اندازی سامانه سفته‌های الکترونیکی است که از روز گذشته با اعلام وزیر اقتصاد در دستور کار قرار گرفت.
در این جلسه همچنین گزارشی درخصوص وضعیت پرداخت تسهیلات به خانوارهای آسیب دیده ارایه شد. در ادامه نشست کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از بیماری کرونا، پیشنهاد استانداری کردستان در رابطه با حمایت از مرزنشینان و کولبران و مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی استان کردستان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد در این رابطه راهکارهای پایدار و مناسبی اتخاذ شود تا مشکلات این اقشار بویژه کولبران استان برای همیشه برطرف شود.

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف