آمازون فاش کرد؛
تست کرونای 19 هزار کارگر آمازون مثبت شد

آمازون فاش کرد تاکنون تست ویروس کرونا 19 هزار و 816 هزار کارگر این شرکت مثبت اعلام شده است.

  • کد خبر: 471
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 12 مهر 1399 - 10:12

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از مهر، در جالی که شرکت‌های بزرگ آمریکایی به طور معمول اطلاعات جزئی از وضعیت سلامت کارکنان خود منتشر نمی‌کنند، شرکت آمازون به تازگی اطلاعات جدیدی درباره تعداد کارگرانی که تست کووید 19 آنها مثبت شده، منتشر کرده است.

ه گفته این شرکت فناوری در بازه یک مارس تا 19 سپتامبر، بین یک میلیون 372 هزار کارگر که در انبارها یا برای فروشگاه‌های زنجیره‌ای Whole Foods کار می‌کنند، 19 هزار و 816 نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند.

البته آمازون از مدت‌ها قبل با شیوع کووید 19 در انبارهای خود دست و پنجه نرم می‌کند. این حالی است که از ماه مارس تاکنون بیماری مذکور حداقل در 9 انبار آمازون در آمریکا شیوع یافته است.

در همین راستا آمازون اعلام کرد روزانه هزاران تست تشخیص کووید 19 انجام می‌دهد و تصمیم دارد تا ماه نوامبر روزانه 50 هزار تست در 650 واحد خود انجام دهد.

در آغاز همه گیری ویروس کرونا، چند مورد شیوع کووید 19 در واحدهای آمازون این شرکت تا تحت فشار قرار داد تا اقدامات فاصله گذاری اجتماعی و تست وسیع کووید 19 را اجرا کند. این شرکت متخصصان آزمایشگاهی استخدام کرد تا آزمایشگاهی در آمریکا بسازند و به این ترتیب از ذخیره تست عمومی استفاده نکند.

البته آمازون اعلام کرد آمار کارگران مبتلا به کووید 19 در انگلیس را فاش نمی‌کند. آمازون در این کشور 50 واحد و بیش از 40 هزار کارگر ثابت دارد.

در این باره بیشتر بخوانید:

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف