کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا مصوب کرد
اعطای تسهیلات بنگاه محور به فعالان گردشگری آسیب دیده

«کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا» در راستای حمایت از فعالان گردشگری کشور، با اختصاص تسهیلات بنگاه محور به کسب وکارهای آسیب دیده از کرونا در حوزه گردشگری موافقت کرد.

  • کد خبر: 501
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 15 مهر 1399 - 13:37

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا،  در جلسه بیست و هفتم کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا که با حضور اعضای آن در ساختمان کوثر ریاست جمهوری برگزار شد، دکتر نهاوندیان، رئیس کارگروه و معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: در حالی که هدف تسهیلات حمایتی قبلی درحوزه گردشگری، حفظ اشتغال و جلوگیری از بیکاری نیروهای شاغل در مراکز و شرکت های گردشگری بود، هدف تسهیلات حمایتی جدید حفظ و پایداری بنگاه ها و شرکت های حوزه گردشگری است.

  در این جلسه مقرر شد که وزارت میراث فرهنگی به منظور تسریع در اعطای این تسهیلات بنگاه محور، به درجه بندی بنگاه های گردشگری کشور  بپردازد و آن در دستور کار قرار دهد.

 کارگروه مصوب کرد که فرآیند ثبت نام و پرداخت این تسهیلات بنگاه محور تا پایان آذرماه سالجاری انجام شود و مدت تنفس بازپرداخت آن نیز تا اول اردیبهشت ماه سال 1400 تعیین شود.

 همچنین کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا موافقت کرد که پرداخت مالیات، پرداخت هزینه های آب و برق و گاز، پرداخت هزینه‌های حق بیمه سهم کارفرمایی و هرنوع تسهیلات اخذ شده بانکی( قبل و بعد از کرونا) از سوی فعالان رسته های گردشگری تا پایان سال 1399 تمدید شود.

مصوبات کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا برای اجرایی شدن باید در «ستاد ملی مقابله با کرونا» نیز به تصویب برسد.

با هم در کرونومی خواندیم:

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف