پرداخت 79 میلیارد تومان تسهیلات کرونایی در بانک سینا
تمدید وام پرداخت کرونا در بانک سینا

بر اساس آمار به دست آمده، بانک سینا تاریخ 15 شهریورماه سال‌جاری به 4هزار و 801 طرح از میان 7هزار و 37 طرح معرفی‌شده، تسهیلات پرداخت کرده است. این میزان معادل با 68درصد نسبت تسهیلات پرداخت‌شده به معرفی‌شده است. همچنین در مجموع 791 میلیارد ریال به 58 درصد از طرح‌ها تسهیلات پرداخت شده است.

  • کد خبر: 503
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 16 مهر 1399 - 10:43

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، بانک سینا مجددا اعلام کرده برای حمایت از مشاغل و کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از ویروس کرونا، مهلت پرداخت تسهیلات به این واحدها تمدید شده است. تمدید تسهیلات کرونا در پی ابلاغیه بانک مرکزی برای مساعدت و حمایت از مشاغل و کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از ویروس کرونا بوده که تا پایان مهر سال جاری تمدید شده است.

تسهیلات این مشاغل به کسب‌وکارهای دارای پرونده بیمه نزد سازمان تامین اجتماعی و همچنین مشاغل فاقد پرونده بیمه‌ای نزد سازمان تامین اجتماعی، با نرخ سود 12 درصد در قالب عقد قرارداد مرابحه پرداخت می‌شود.  تسهیلات مشاغل فاقد بیمه در سه گروه و در قبال وثیقه چک و سفته قابل پرداخت است که طی آن اشخاص حقیقی خویش‌فرما یا خوداشتغال تا 60 میلیون ریال، واحدهای کسب‌وکار فاقدِ امکان اثبات رابطه کارفرما-کارکن تا 60 میلیون ریال (صرفا به کارفرما) و واحدهای کسب‌وکار دارای امکان اثبات رابطه کارفرما-کارکن تا 80 میلیون ریال (به ازای هر شاغل) می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند. کسب‌وکارهای دارای بیمه نیز امکان استفاده از این تسهیلات را با نرخ سود مذکور دارند.

بانک سینا با بازپرداخت وام قرض‌الحسنه به واجدین شرایط در قالب طرح‌های مهرآفرین و موسسات در شرایط کرونایی، به متقاضیان کمک کرده است. عدم برداشت خودکار اقساط وام‌گیرندگان قرض‌الحسنه و تسهیلات‌گیرندگان طبق دستورالعمل بانک مرکزی، کمک 50 میلیارد ریالی به مددجویان کمیته حضرت امام (ره) در هفت استان کشور و اهدای 24 دستگاه آمبولانس به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بخشی دیگر از اقدامات بانک سینا در این زمینه بوده است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف