جزئیات جریمه‌های نقدی و غیرنقدی کرونایی
رعایت نکردن پروتکل‌ها در تهران چقدر خرج دارد؟

ستاد ملی مقابله با کرونا با مشخص کردن پنج حوزه برای متخلفانی که در تهران بزرگ، دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی کنند، جریمه‌های نقدی معین کرد.

  • کد خبر: 518
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 19 مهر 1399 - 14:08

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا نیروی انتظامی، بسیج و ناظران و بازرسان وزارت بهداشت از سوی ریاست جمهوری به عنوان مسئولان اجرای این مصوبه معرفی شده‌اند. متخلفان باید جریمه‌های خود را ظرف مدت دو هفته به شماره حسابی که متعاقبا اعلام خواهد شد، واریز کنند.

جریمه‌های نقدی افراد

 هر فردی که بدون ماسک در جامعه حضور یابد 50 هزار تومان جریمه خواهد شد.

کسانی که به کرونا مبتلا شده و دوران قرنطینه خود را سپری می‌کنند، چنانچه در همان دوره قرنطینه اجباری، در جامعه حضور یابند در هرنوبت تخلف، 200 هزار تومان جریمه خواهند شد.

در تاکسی ها نیز راننده خودور اگر دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکرد، 100 هزار تومان جریمه می‌شود و هر مسافری هم که بدون ماسک در تاکسی حضور یابد، راننده تاکسی به ازای هر مسافر 20 هزار تومان جریمه خواهد شد.


اصناف؛ از تذکر تا پلمپ

صاحبان اصناف موظفند ضمن رعایت دستورالعمل های بهداشتی، تنها به افرادی خدمت ارائه کنند که این دستورالعمل ها را رعایت کرده باشند. اصنافی که این دستورالعمل ها را رعایت نکنند در مرحله نخست تذکر دریافت می کنند، در مرحله بعد 300 هزار تومان جریمه، در مرحله سوم یک میلیون تومان جریمه و در مرحله چهارم کسب و کار آنها پلمپ خواهند شد.

در ادارات نیز حراست و بخش های نگهبانی موظف شده اند از ورود افراد بدون ماسک جلوگیری کنند و چنانچه تخلفی در این عرصه دیده شود، نگهبان و رئیس بخش مربوطه جریمه خواهد شد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف