بانک جهانی اعلام کرد
سقوط ده‌ها میلیون نفری جمعیت جهان به فقر شدید

بانک جهانی نسبت به افزایش فوق العاده فقر جهانی برای اولین بار طی بیست سال گذشته هشدار داد.

  • کد خبر: 532
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 20 مهر 1399 - 12:27

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا بانک جهانی در تازه‌ترین گزارش خود که روز گذشته منتشر کرد، هشدار داد: برای اولین بار در بیش از 20 سال گذشته فقر شدید جهانی به دلیل اختلال ناشی از بحران ویروس کرونا افزایش فوق العاده خواهد یافت.

طبق گزارشی جدید، پیش بینی می‌شود همه گیری کووید 19امسال 88 تا 115 میلیون نفر دیگر را به فقر شدید برساند که بسته به شدت انقباض اقتصادی کل جمعیت تا سال 2021 به 150میلیون نفر خواهد رسید.

فقر شدید، که به عنوان زندگی روزانه با کمتر از 1.9 دلار تعریف شده است، احتمالاً بین 9 تا 9.4 درصد از جمعیت جهان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

رییس گروه بانک جهانی دیوید مالپاس گفت: این همه گیری و رکود جهانی ممکن است بیش از 1.4درصد از جمعیت جهان را در فقر شدید قرار دهد. برای تبدیل این عقب گرد جدی به پیشرفت در توسعه و کاهش فقر، کشورها باید با اجازه دادن به سرمایه، نیروی کار، مهارت ها و نوآوری برای ورود به مشاغل و بخش های جدید، خود را برای یک اقتصاد متفاوتی پساکرونایی آماده کنند.

بانک جهانی تخمین می زند که تا سال 2030، نرخ فقر جهانی حدود هفت درصد باشد. در حالی که کمتر از یک دهم جمعیت جهان با درآمد کمتر از 1.9 دلار در روز زندگی می کنند، نزدیک به یک چهارم جمعیت با درآمد کمتر از 3.20 دلار در روز زندگی می کنند و بیش از 40 درصد جمعیت جهان (تقریبا 3.3 میلیارد نفر) با درآمد کمتر از5.50 دلار در روز زندگی می کنند.

لحظه کنونی این بحران فوق العاده است. هیچ بیماری قبلی به سرعت Covid-19 به یک تهدید جهانی تبدیل نشده است.

برچسب‌ها

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف