335 میلیارد تومان تسهیلات کرونایی برای اصناف فارس

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس گفت: تاکنون در سطح این استان مبلغ 335 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره به صاحبان کسب و کار‌ها و مشاغل آسیب دیده از کرونا پرداخت شده است.

  • کد خبر: 533
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 20 مهر 1399 - 12:33

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پویش آثار اقتصادی کرونا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان سهراب مختاری در شورای برنامه ریزی و توسعه این استان، گفت: برای حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا در سطح این استان مبلغ هزار و 180 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس بیان کرد: تاکنون 335 میلیارد تومان از این میزان اعتبار در سطح فارس پرداخت شده که حدود 42 درصد مجموع اعتبارات این حوزه را شامل می‌شود و در زمینه مبلغ پرداختی فارس رتبه چهارم را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.

او ادامه داد: مشاغل آسیب دیده این استان از بیماری کرونا مجموعا با مبلغ 709 میلیارد تومان به بانک‌های عامل استان ارجاع شده است که از این میزان مبلغ 335 میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده است.

مختاری اضافه کرد: در حال حاضر دستگاه‌های اجرایی استان فارس برای حمایت از مشاغل آسیب دیده از شیوع کرونا و هدایت صاحبین این کسب و کار‌ها به سمت دریافت تسهیلات حمایتی دولت نسبتا خوب عمل کرده‌اند و باید مدیران بانک‌ها نیز در سطح شهرستان‌ها برای پرداخت این تسهیلات همکاری لازم را داشته باشند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس در بخش دیگر سخنان خود بیان کرد: مجموع بیمه شدگان اجباری و اختیاری این استان 754 هزار و 555 نفر است که به دلیل شیوع کرونا حدود 27 هزار کارگاه از مجموع 73 هزار و 309 کارگاه موجود این استان با مشکل مواجه و حدود 73 هزار کارگر خود را اخراج کردند.

او افزود: خوشبختانه با تلاش مدیریت ارشد استان و مجموعه دستگاه‌های اجرایی فارس و همراهی تشکلات کارفرمایی استان مانند اتاق بازرگانی اتاق اصناف و اتاق تعاون و تمامی کارفرمایانی که از شیوع کرونا آسیب دیده بودند، علیرغم اینکه تهدید کرونا کماکان باقیست، در حال حاضر کارگران 71 هزار و 421 کارگاه به محل کار خود بازگشته و مشغول کار شده اند.

مختاری با اشاره به این مطلب که اقدامات خوبی به نسبت سایر استان‌های کشور برای احیاء مشاغل از دست رفته به دلیل شیوع کرونا در این استان انجام شده است، اظهار داشت: در حال حاضر 11 هزار و 809 کارگر که در هزار و 889 کارگاه مشغول کار بوده و بعد از شیوع کرونا بیکار شده اند و متقاضیان بیمه بیکاری شده اند و تکمیل پرونده آن‌ها با یک تلاش شبانه روزی ادارات کار و تامین اجتماعی در حال انجام است و در تلاش هستیم با کمک تمامی بازیگران به‌ویژه کارفرمایان به محل کار قبل خود بازگردند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف