سرپرست معاونت بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران:
برخورد قانونی با 2000 واحد صنفی به دلیل تخلفات کرونایی

سرپرست معاونت بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران، از برخورد قانونی با حدود 2000 واحد صنفی به دلیل رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی خبر داد.

  • کد خبر: 543
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 20 مهر 1399 - 16:56

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پویش آثار اقتصادی کرونا و به نقل از صدا و سیما، بهنام نیک منش سرپرست معاونت بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران با بیان اینکه محوریت بازرسی‌های سلامت محور و ضمانت اجرایی اعمال محدودیت‌ها بر عهده وزارت بهداشت است و اتاق اصناف ایران در اجرای گشت‌های بازرسی با آن‌ها همکاری می‌کنند، افزود: در نیمه نخست امسال، 979 هزار و 302 بازرسی در زمینه رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از سوی این معاونت انجام و 1861 واحد به دلیل رعایت نکردن نکات بهداشتی پلمب شده است.

 وی اضافه کرد: محوریت بازرسی‌های سلامت محور وزارت بهداشت است و دست اندرکاران بازرسی اتاق اصناف هم با همکاری سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت، وزارت بهداشت، پلیس اقتصادی و اماکن نیروی انتظامی در این طرح نظارتی حضور دارند.

 نیک‌منش با بیان اینکه اتاق اصناف ایران در اجرای گشت‌های بازرسی با آن‌ها همکاری می‌کنند، تصریح کرد: بازرسان اتاق اصناف به همراه بازرسان وزارت صمت بر اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی نظارت می‌کنند و در صورت اجرایی شدن آن با متخلفان برخورد می‌کنند.

وی همچنین گفت: معاونت بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران در یک هفته اخیر بر رعایت نشدن تعطیلات یا شکایتی مبنی بر اینکه چرا واحد صنفی پرخطری فعالیت می‌کرده دریافت نکرده است.

سرپرست معاونت بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران تصریح کرد: واحد‌های صنفی که وزارت بهداشت اعلام کرده که باید تعطیل باشند در این مدت همکاری لازم را داشته اند، برای مثال تالار‌های پذیرایی ماه‌هاست که تعطیل هستند و کسی در این زمینه نافرمانی نکرده است. با این وجود اگر مواردی باشد که این مصوبات را رعایت نکنند حتما با آن‌ها برخورد می‌شود.

 وی در پایان تاکید کرد: به محض مشاهده رعایت نشدن شیوه نامه‌های بهداشتی یا اجرا نشدن محدودیت‌های اعمال شده، واحد‌های صنفی حتما پلمب می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف