در 10 روز آینده انجام می‌شود
توزیع 60 میلیون ماسک 1300 تومانی در سراسر کشور

در ده روز آینده بیش از 60 میلیون ماسک استاندارد با قیمت 1300 تومان در سراسر کشور توزیع می‌شود و در دسترس همگان قرار می‌گیرد.

  • کد خبر: 548
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 21 مهر 1399 - 12:30

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا با تصویب کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا مقرر شد که وزارتخانه‌های بهداشت و صنعت، معدن و تجارت ماسک یکبار مصرف را با قیمت مصوب 1300 تومان در تمامی داروخانه‌ها و سایر شبکه‌های توزیع (با تاکید بر فروشگاه‌های زنجیره‌ای سراسر کشور و فروشگاه‌های مجازی) در دسترس همگان قرار دهند.

بر همین اساس 60 میلیون عدد ماسک 1300 تومانی با اولویت شهرهای با وضعیت قرمز توزیع خواهد شد. این در حالی است که تولید و توزیع روزانه 21 میلیون ماسک در روز همچنان به صورت پیوسته ادامه دارد تا نیاز شهروندان به صورت کامل با ماسک ارزان قیمت پوشش داده شود.

همچنین در این جلسه وزارت صمت و وزارت بهداشت ملزم شدند به صورت جداگانه بر بخش‌های مختلف توزیع و فروش ماسک ارزان قیمت در کشور نظارت دقیق و کنترل جدی داشته باشند.

بانک مرکزی نیز موظف شد تا ارز نیمایی مورد نیاز تولیدکنندگان را برای واردات مواد اولیه تولید ماسک و توسعه خط تولید این محصول فراهم کند.

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف