50 درصد از صنوف استان مرکزی با شیوع کرونا آسیب دیدند

رئیس اتاق اصناف استان مرکزی گفت: 50 درصد صنوف استان با شیوع ویروس کرونا دچار خسارت غیرقابل جبران شده‌اند و تسهیلات حمایتی نیز مشمول همه این واحدها نشده است.

  • کد خبر: 553
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 21 مهر 1399 - 22:27

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پویش آثار اقتصادی کرونا و به نقل از ایرنا، جمشید زند افزود: بیش از هفت ماه است بخش زیادی از صنوف استان از جمله تالارهاهای پذیرایی و رستوران‌ها پذیرایی در حالت رکود و تعطیلی هستند و مالکان این صنوف زمین‌گیر شده‌اند.

وی اظهار داشت: شرایط پرداخت تسهیلات بانکی به صنوف متضرر از کرونا به گونه‌ای است که شامل تمامی صنوف زیان دیده نمی‌شود.
رئیس اتاق اصناف استان مرکزی گفت: کرونا به 2 هزار واحد صنفی استان خسارت زد اما فقط 300 صنف مشمول دریافت تسهیلات کرونایی شده‌اند.

زند افزود: مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم و بیماری کرونا موجب شده تا صاحبان صنوف متضرر شوند و نتوانند به فعالیت اقتصادی ادامه دهند.
رئیس اتاق اصناف گفت: همه صنوف ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند و با واحدهای صنفی که نسبت به رعایت قوانین کوتاهی کنند برخورد می‌شود.

زند افزود: صنوف استان مرکزی با آغاز شیوع ویروس با تعطیلی واحدها به کنترل بیماری کمک کردند و اکنون نیز همچنان متعهد به رعایت قوانین مدیریت ستاد کرونا هستند.

57 هزار صنف مختلف زیر نظر یک‌صد و 73 اتحادیه صنفی در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت دارند.

بیشتر بخوانید:

ویروس کرونا نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از 200 کشور سرایت کرده است که سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف